Спецтема: карантин

Лише в семи районах Житомирської області залишилась вакцина від сказу

Лише в семи районах Житомирської області залишилась вакцина від сказу

Наразі Житомирщина замовила у МОЗ 5 тисяч вакцин для профілактики сказу, але вони поки не надійшли. У липні минулого року у міста та райони області надійшло 3 960 доз імунобіологічного препарату для профілактики сказу. Втім залишилась вакцина лише у 7 районах.

 

За словами начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я ОДА Сергія Березовського, Міністерством охорони здоров’я України зроблено замовлення на доставку в Україну вакцин для профілактики сказу, які надійдуть у рамках міжнародних закупівель за кошти держбюджету 2016 року. Міністерство очікує надходження цих вакцин у 3-4 кварталах поточного року.

«Станом на 1 вересня цього року в області залишки минулорічної вакцини проти сказу є лише у Ружинському, Романівському, Радомишльскому, Любарському, Ємільчинському, Баранівському, Коростишівському  районах та у Коростені. У Житомирі  ця вакцина наявна тільки у ЦМЛ № 1 (16 доз для ревакцинації). Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації на 2017 рік було замовлено у Міністерстві охорони здоров’я України 5 тисяч доз вакцин проти сказу, але їх поки немає», – розповів Сергій Березовський.

Також він додав, що протирабічна вакцина використовується для профілактики сказу і не є плановою.

«Вакцина показана лише тим людям, які безпосередньо були покусані тваринами та яким лікар призначив курс профілактичних щеплень проти сказу. Наразі в області розпочато ревакцинацію 422 особам, (у тому числі й житомирянам), тобто їм робиться щеплення, яке проводиться п’ятикратно», – зазначив Сергій Березовський.

Що ж до Житомира, то тут за останні півроку випадків захворювання людей на сказ не виявлено. Наразі вакцини від сказу у місті немає, втім найближчим часом вона має надійти.

«По місту вакцини зараз немає. Остання доза була використана в п’ятницю. Ось вже скоро має надійти нова. За останні півроку випадків захворювання на сказ не було. Якщо ж і буде необхідність, то ми можемо завжди взяти вакцину в районах, там вона ще є», – зазначив завідувач відділу міського центру здоров’я Житомирської міськради Віктор Хоменко.

За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, станом на 1 вересня поточного року в області зареєстровано 1239 випадків укусів тваринами людей. Всього виявлено 28 тварин, хворих на сказ: 13 лисиць, 12 котів, 1 собака, 1 єнотоподібний собака, 1 ВРХ (велика рогата худоба).

Спеціалісти стверджують: основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою. При своєчасному зверненні постраждалого до закладу охорони здоров’я проводиться щеплення, що попереджує захворювання і рятує життя. Також необхідно терміново інформувати працівників ветеринарної медицини про зміну поведінки домашніх тварин.

Нагадуємо, 13 вересня у Малині скажений кіт покусав жінку. Жінка прибирала подвір’я та була здивована незвичною поведінкою кота, який «завітав» до обійстя. Вона намагалася його відігнати, проте тварина накинулася на неї. Постраждалу було доставлено до травматологічного відділення районної лікарні. Тварину забрали до ветеринарної лабораторії, де провели дослідження на виявлення збудників сказу. Підозри підтвердились.

Алла Гетьман

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up