Кабмін затвердив тарифи на трансплантацію органів

Кабмін затвердив тарифи на трансплантацію органів

Пересадка нирки обійдеться від майже 324 тис. грн до 721 тис. грн. Сума залежить від того, живий чи мертвий донор, типу пересадки.

Пересадка серця або комплексу серце-легені обійдеться в суму від 609 тис. грн, печінки - від 855 тис. грн. Трансплантація стовбурових клітин може обійтися в 1,3 млн. грн.

Про це повідомляє новинний Телеграм-канал «Блог Молодого Журналіста»:

«Влада нарешті оцінила українців ... Правда, недорого. Кабмін затвердив тарифи на трансплантацію органів. Нирка від донора-трупа - 398 тис. грн. А ось нирка від живого донора обійдеться найдешевше  - 324 тисячі».

Відео дня

Також новинний канал «Наблюдатель» прокоментував дану подію.

Ці тарифи дуже важливі для включення України в світовий ринок донорства органів, на чому вже багато років наставляють наші західні партнери. У багатьох пострадянських країнах комерційне донорство заборонено законом. Наприклад, в Білорусі донором можна стати виключно для родича. Ця позиція виходить з морально-етичного припущення, що життя всіх людей однаково безцінне.

На заході ситуація інша. Загалом ринку трансплантації приблизно (бо багато сірого) оцінюється в 600 млн. доларів. Трансплантація, як і приватно-страхова медицина, все-таки забезпечила нерівність між бідними і багатими перед смертю. Багаті можуть собі дозволити пересадити проблемні органи, щоб не піддаватися ризику.

Девід Рокфеллер прожив 101 рік за рахунок пересадки 7 ️ сердець. Восьме не витримало.

Про те які ризики несе ця реформа - згодом.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:00 На Коростенщині на присадибних ділянках однієї господині поліцейські виявили майже 1,8 тисячі снодійного маку і коноплі photo_camera 14:40 Пожежонебезпечний період: чим загрожує вогонь у природі 14:20 ГО «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» запускає програму посилення ветеранських організацій у Житомирській області 14:00 Віталій Бунечко - про результати засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в селі Березина Від читача 09:17 Які пільги мають військові та учасники бойових дій з Житомирщини: повний гайд від юристів 13:50 Акріс Агро (група AST) організувала безкоштовні медичні огляди для пайовиків у с. Кочерів на Житомирщині (Новини компаній) 12:40 Рух ЧЕСНО запрошує ветеранів Житомирщини реєструватися на безкоштовне навчання з лідерства 12:20 Ліси на Житомирщині й Київщині потрапили в зону ураження під час великої нічної атаки 728 ворожих дронів по Україні 12:08 Для жителів Озерного, чиї домівки постраждали внаслідок ворожого удару, працюватиме комісія по обстеженню майна 12:00 Сприяла незаконному в’їзду 10 громадян Ірану до України – справу стосовно екстрадованої житомирянки з Німеччини передано до суду 11:40 Лише за добу вогнеборці ліквідували 8 пожеж сухої трави photo_camera 11:20 Тривожна кнопка, що рятує: вже понад 19 397 закладів освіти в Україні — під захистом 11:00 Добірка можливостей для ветеранів, ветеранок і їхніх родин 10:40 У Коростені пенсіонерка втратила 165 тисяч гривень через шахрайську схему «донька в біді» 10:20 Ув’язнений колонії виманив у довірливих громадян понад 90 000 гривень, обіцяючи вирішити неіснуючі проблеми родичів photo_camera 10:00 Оперативна інформація станом на 08:00 09.06.2025 щодо російського вторгнення 09:40 Росія завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні: Житомир теж був під атакою 09:20 У Житомирському районі під час ворожої атаки виникли пожежі, в будинках пошкоджені вікна photo_camera 09:00 9 липня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:55 Надзвичайники закликають дотримуватись правил безпеки поблизу водойм
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up