Фахівці дослідили грунти в Житомирській області: виявлено 28 відхилень

Фахівці дослідили грунти в Житомирській області: виявлено 28 відхилень

Згідно плану моніторингових досліджень об`єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих закладів,закладів соціального Житомирської області ДУ «ЖОЛЦМОЗ України» на 2019 р. проводився відбір та дослідження санітарного стану грунтів в області.

За поточний період 2019 р. досліджено - 1075 проб грунту, із них виявлено - 28 відхилень, що становить - 2,4 %. Досліджені зразки грунту не відповідали санітарно-гігієнічнтм нормам за мікробіологічними та санітарно- гельмінтологічними показниками.

На мікробіологічні показники досліджено - 199 проб грунту,в яких виявлено 26 відхилень, що становить - 13%.

На санітарно-гельмінтологічні показники досліджено 448 проб грунту,із них відхилень - 2,що становить 0,4%.

На санітарно-гігієнічні показники (свинець, мідь,кадмій, цинк) досліджено 412 проб грунту, відхилень не виявлено.

Досліджено 16 проб грунту на вміст цезію-137, відхилень не виявлено.

За виявленими відхиленнями були повідомленні керівники закладів, держпродспоживслужба та органи місцевого самоврядування для вживання заходів реагування.

ДУ «ЖОЛЦ МОЗ України» продовжує проводити моніторинг стану грунту в області.

Довідково: вплив забруднення грунту на організм людини негативний. У людському організмі знаходиться велика кількість хімічних сполук і елементів. Вони впливають на взаємодію органів і їх систем, функції гормональних залоз і окремих клітин, а також на обмінні процеси. Більша частина даних мікроелементів знаходиться в грунті і в організм надходить через тваринну і рослинну їжу. А ті, в свою чергу, отримують мікроелементи з грунту. Нестача мікроелементів в грунті викликає порушення в процесах обміну, синтезі біологічно активних речовин і проміжних з’єднань, призводить до ендемічних захворювань. Людина має великий вплив на склад грунту, його хімічну і мікроелементну складові. Нестача йоду в грунті призводить до розвитку зобної хвороби, розумової неповноцінності. Недостатня кількість фтору підвищує розвиток зубного карієсу. І навпаки, їх надмірна кількість руйнує структуру кісткової тканини і роботу кровоносної системи. Також через забруднений грунт людина може підхопити інфекційні захворювання – холеру, чуму, дизентерію, сибірську виразку, правець, ботулізм, гангрену: вони поширюються тільки через грунт. До даних хвороб приєдналися ще і гельмінтози, життєвий цикл яких відбувається в грунті. Тому після вулиці так важливо мити з милом руки. Найбільшу небезпеку для людського здоров’я становить забруднення земель і грунтів радіоактивними ізотопами  і важкими метали, які містяться в грунті внаслідок Чорнобильської катастрофи, що спричиняють токсичну і мутагенну дію. Сюди вони потрапили через викиди атомних електростанцій або промислових підприємств, поховань ядерних відходів і випробування ядерної зброї. Вони повільно впливають на діяльність нервової системи і мозкової активності. Також дані метали впливають на ендокринну і кровоносну системи.

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Щодо оподаткування новорічних подарунків 17:30 26 жінок Житомирщини отримали звання «Мати-героїня» 17:00 З 1 січня 2020 року змінюються реквізити бюджетних рахунків 16:58 Сьогодні - День прав тварин! Прихистіть бездомну собаку чи кішку! Від читача 21:13 Як ЗМІ впливають на вибір новобудови? 16:40 У Житомирі відбудеться перший всеукраїнський  турнір зі стрільби з лука "Артеміда Житомира" 16:19 Житомирянин возив у своєму "Ланосі" бойову гранату 16:00 У Коростені в результаті ДТП на "зебрі" травми отримав 12-річний велосипедист 15:41 Двох домушників застав "на гарячому" мешканець Баранівщини 15:21 Стала відома ціна газу для населення після Нового року 15:00 Депутатка Жигадло судиться з редакцією «20 хвилин» 14:39 До питання відновлення Україною повного контролю над державним кордоном сторони повернуться на наступній зустрічі «Нормандської четвірки» – президент 14:37 Смітник у центрі міста. Фотофакт 14:20 Державний бюджет-2020 рік передали на підпис Зеленському 14:00 Для осіб з інвалідністю запрацювала «гаряча лінія» 1539 12:41 За 2019 рік до центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги в Житомирській області звернулося більше 10 тис. громадян 12:21 Із зони проведення ООС повернувся зведений загін поліцейських Житомирщини 12:00 Біля ліцею № 25 зрізали блакитну ялину. Фото 11:44 Як виглядатимуть ялинки в Житомирі, Вінниці, Києві та Львові 11:39 Актуально: як діяти під час пожежі в навчальному закладі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up