50-й ювілейний турнір з плавання імені Ніни Сосніної пройде у Житомирі

50-й ювілейний турнір з плавання імені Ніни Сосніної пройде у Житомирі

Найстаріший турнір  з плавання  в Україні стартує у Житомирі 13 грудня.

Цьогоріч у змаганнях візьме участь рекордна кількість учасників – понад 250 плавців різних вікових категорій, - повідомляє пресслужба міськради. Вперше в програмі змагань – «гонки з вибуванням» на дистанції 50 м вільний стиль. Традиційно  змагання присвячені  річниці визволення міста Житомира від німецько-фашистських загарбників. Про формат та особливості цьогорічного триденного турніру йшлося на сьогоднішній пресконференції  з його організаторами.

Формат змагань є унікальним і водночас складним у проведенні, оскільки в одному турнірі поєднуються два: у басейні ДЮСШ «Авангард» упродовж трьох днів за нагороди боротимуться як юні плавці, так і спортсмени категорії "Мастерс".  Серед учасників змагань -  дві команди Броварського  вищого  училища  фізичної культури, спортивний клуб ЗСУ (м. Київ), клуб «Дельфін» (м. Київ), ДЮСШ №2 (м. Рівне), ДЮСШ (м. Бориспіль), команда Вінницького міського палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, дві  команди ЖДЮСШ «Авангард» (м. Житомир), ДЮСШ (м. Іршанськ) та спортсмени категорії «Мастерс».

У перший день турніру змагатиметься молодь, другий та третій день – досвідчені плавці, у суботу на старт вийдуть одночасно як юні спортсмени, так і дорослі в одних і тих самих запливах.  Організатори відмічають, що  для плавця, який має ще невисокі результати, є  великим стимулом, коли поруч пливе рекордсмен світу чи Європи.

«Цьогоріч найстаршими учасниками змагань  є одесит Анатолій  Накльовкін, 1931 р.н., а також житомирянин  Констянтин Щеглов, 1933 р.н., який буде пливти дистанцію 200 м батерфляй, а це одна з найважчих дистанцій у плавальній програмі», - зазначає Микола Крук, голова відокремленого підрозділу ФПУ у Житомирській області.

Заступник міського голови Марія Місюрова відмітила, що  хоч у змаганнях беруть участь ветерани спорту, та цей турнір є важливим насамперед для дітей. «Плавання є важливим пріоритетним видом спорту в Житомирі, адже турнір необхідний для дітей, і це найголовніше", - зазначила  вона.

Організаторами змагань було висловлено вдячність управлінню у справах сім ‘ї, молоді та спорту міської ради,  депутатам Житомирської міської ради Олександру Раковичу та Тетяні Онопрієнко за постійну підтримку турніру.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up