Стратегія Романівської громади – на екваторі свого творення

Стратегія Романівської громади – на екваторі свого творення

Сьогодні, коли на календарі середина червня 2021-го року, варто згадати про важливий документ, який має стати символом масштабної роботи Романівської громади. Йдеться про Стратегію розвитку Романівської селищної ради на період 2021–2027 років.

Документ подібного гатунку і масштабу сьогодні для Романівської  громади вкрай потрібен, оскільки в умовах здійснюваної реформи із децентралізації влади в Україні владні повноваження на території більшої частини колишнього Романівського району вперше за багато років зосереджені саме під егідою Романівської селищної ради.

Робота над Стратегією розвитку Романівської селищної ради триває вже другий місяць, і саме зараз вона вже повинна досягти свого екватора. Ще місяць, і настане час презентації надважливого документа перед величезною аудиторією. Стратегія розвитку Романівської громади має стати і бути упродовж тривалого часу (принаймні найближчих 6–7 років) надзвичайно важливим документом, який виконуватиме роль координатора, орієнтира і навіть організатора у процесі втілення потужних проєктів, яких поки що у житті Романівської селищної ради вочевидь не вистачає.

Однак, аби сформувати стратегію розвитку громади, яка має достатньо велику територію і порівняно скромний наявний промисловий потенціал, слід чітко визначити і врахувати дуже багато показників, факторів і тенденцій у розвитку господарського комплексу загальнонаціонального масштабу. І все це для того, аби найбільш вірогідно та чітко виокремити і сформувати пріоритети місцевого економічного розвитку. Вже на основі цих пріоритетів можна говорити про вибір певних моделей місцевого економічного розвитку.

Відео дня

Які критерії і підходи важливо врахувати під час розробки Стратегії  розвитку Романівської селищної ради на період до 2027 року? Насамперед і головним чином вдала, успішна і всебічно продумана стратегія розвитку громади на п’ять і більше років має народитися і сформуватися у процесі тісної співпраці влади, бізнес-спільноти, громадянського суспільства (громадських активістів) і науковців. Мета стратегії – зміцнення економічного потенціалу громади і на основі цього – покращення якості життя основної маси жителів Романівської селищної ради.

Найперше завдання керівників нинішньої Романівської селищної ради полягає у тому, аби віднайти, сформувати, накопичити чи навіть запозичити у прийнятний спосіб фінансовий, промисловий чи аграрний потенціал для потреб розвитку основних галузей (напрямів) інфраструктури громади. За нинішніх умов, коли податкових надходжень до бюджету Романівської селищної ради вистачає лише на забезпечення закладів комунально-бюджетної сфери і на оплату праці управлінського апарату, про місцевий економічний розвиток можливо тільки помріяти. Але – не більше.

У який спосіб можна стратегічно (докорінно) поліпшити обсяги податкових надходжень до бюджету громади? Звісно, на перший план постають питання максимально ефективного використання сектору економіки, який, через різні причини, перебуває в тіні. Однак якщо говорити про зростання та розвиток, то вже у найближчій перспективі потенціал бюджету Романівської селищної ради може відчутно зростати завдяки  інвестиційним вкладенням та надходженням. Водночас дуже важливо зрушити ситуацію на краще у сфері розвитку малого бізнесу та у процесах започаткування власної справи жителями Романівської громади. Завдання такого порядку Романівська селищна рада здатна вирішувати вже на нинішньому етапі. Навіть в умовах занепаду чи стагнації важливих галузей національної економіки.

І ще одне зауваження. Стратегія розвитку певної громади не може передбачати створення чи будівництва конкретних об‘єктів, споруд чи підприємств. Як правило, це – справа інвестиційного капіталу. Однак у напрямі розвитку інфраструктури громади стратегія її розвитку має чітко виокремити ті завдання та кроки першої, другої (тощо) черги, які слід вирішити у недалекій перспективі. Скажімо так: якби подібна стратегія розвитку селища Романова, або ж і Романівського району в цілому була розроблена, наприклад, у 2015-му чи навіть у 2016-му роках, то питання про будівництво у Романові спортивного комплексу із плавальним басейном кошторисною вартістю у 60 млн грн, що постало у 2019-му році, не могло виникнути за жодних умов. Навіть удвічі чи утричі дешевший спортивний комплекс (із басейном чи без нього) за нинішніх економічних реалій був би для бюджету Романівської селищної ради непосильною ношею. Але питання про розробку та створення Стратегії розвитку Романівської селищної ради зараз постало на повен зріст. Окрім фахівців у певних галузях місцевого господарства, окрім керівників старостинських округів, до справи творення стратегії долучається місцевий бізнес та громадський актив. Активним учасником у справі розробки та створення Стратегії розвитку Романівської селищної ради прагне бути Ігор Ходак – генеральний директор ТОВ «Вівад 09» і депутат Житомирської обласної ради. Все це вселяє надію, що цього разу Стратегія розвитку Романівської селищної ради стане важливим, серйозним, збалансованим і зрозумілим для усіх жителів громади документом. Але для цього саме зараз, саме у ці літні місяці, варто наполегливо і консолідовано попрацювати. Тим паче, що справа того варта.

Віктор Першко

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:45 Как стулья на работе влияют на спину: важность правильной поддержки (Новини компаній) 17:00 З початку року патрульні зафіксували 8857 порушень водіями швидкісного режиму 16:40 В Україні почастішали випадки укусів кліщів: як вберегтися 16:20 У Житомирі бухгалтерка лікарні нараховувала собі більшу зарплату за рахунок інших працівників Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:00 Увага! В Україні очікуються сильні пориви вітру! 15:39 У Радомишлі затримали грабіжника, який вирвав з рук 80-річної бабусі сумку 15:20 На Житомирщині зменшилася кількість виявлених онкохворих з початковими стадіями захворювання 15:00 Як отримати державну допомогу при народженні дитини? ІНФОГРАФІКА 14:40 У Житомирі вночі та вранці 20 квітня сильні заморозки у повітрі! 14:21 Лікарня, що повірила у реформу, матиме ще й наглядову раду 14:00 Військовим передали чергову партію допомоги від Житомира 13:00 Житомир в Instagram: весняний вайб play_circle_filled 12:39 Понад 600 страв: В Україні презентували новий збірник рецептур для шкільних їдалень 12:20 Упродовж доби рятувальники Житомирщини двічі прибирали аварійні дерева 12:00 Чуднівська окружна прокуратура попередила незаконну оренду ставу площею понад 60 га 11:41 У Центру захисту тварин з’явилися нові друзі-волонтери 11:21 У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича створено безбар’єрний простір 11:00 Поліцейські у Житомирі вилучили у перехожого великий пакунок з наркотиками photo_camera 10:40 Сьогодні тимчасово призупинено рух трамвая
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up