Звернення депутатів – тривожний дзвінок для керманичів України

Звернення депутатів – тривожний дзвінок для керманичів України

Минула сесія Житомирської обласної ради, яка проходила 27 травня 2021 року, ухвалила насправді багато питань як щоденного, так і стратегічного порядку життя Житомирської області.

Особливе місце у ході роботи сесії займали звернення депутатів обласної ради до найвищих органів законодавчої і виконавчої влади в Україні. Таких звернень до Президента України, до Верховної Ради України, а також до Кабміну України, до голови Фонду держмайна України під час сесії 27 травня виявилося аж 18. Серед них чи не найбільшого резонансу мало звернення депутатів Житомирської обласної ради до Президента та Верховної Ради щодо недопущення знищення системи адресної доставки пенсій та соціальних виплат сільським пенсіонерам. Відомо, що 1 вересня 2021 року має вступити у дію сумнозвісна Постанова Уряду України № 1279, яка припиняє (фактично знищує) систему доставки пенсій за допомогою листонош. Банківські картки в умовах постійного процесу оптимізації (скорочення) банківських відділень стануть джерелом болючих проблем для сотень тисяч пенсіонерів, які проживають у сільській місцевості, що призведе до сплеску соціальної напруги. Депутати Житомирської обласної ради, підтримуючи своїх колег-депутатів із інших областей України, звернулися 27 травня 2021 року до прем’єр-міністра України та голови Фонду держмайна щодо передачі газових мереж (окрім магістральних газопроводів) у комунальну власність сільських, селищних та міських рад. Не меншу актуальність має звернення депутатів від Житомирщини до Верховної Ради України щодо вдосконалення механізму створення мережі ліцеїв в Україні у ході процесу реформування системи вітчизняної освіти.

Таким чином, звернення депутатів Житомирської обласної ради до вищих органів державної влади в Україні засвідчують про глибину низки болючих соціальних проблем, на які центральна влада досі не звертає належної і достатньої уваги. Сьогодні ці проблеми проявляються на рівні тривожних очікувань, або ж у процесі поглиблення та погіршення соціально-економічних умов життя переважної частини населення Житомирщини. Водночас – це тривожний дзвінок у житті держави, яка за кілька місяців відзначить свій 30-літній ювілей. Звісно ж, депутати  Житомирської облради прагнуть докласти усіх можливих зусиль, аби славна дата в історії новітньої державності України була ознаменована оптимістичним настроєм більшості полісян.

Аліна Головко

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up