Житомирська влада ризикує життями своїх громадян

Житомирська влада ризикує життями своїх громадян
Оснащення вулично-дорожньої мережі в Житомирі давно далеко не найкраще. Поки ДАІ фіксує недоліки, а міськвиконком шукає кошти на їх усунення, страждають люди.

Відсутність дорожнього знака, якісної розмітки та справного світлофора – проблема політиків чи громадян?

 

Відео дня

Власник газети «20 хвилин», Голова осередку політичної партії «Сила людей» Олександр Васильковський: «Моє завдання на сьогодні — донести владі потреби людей і відкрити їм очі на негаразди. Тільки об`єднавшись разом з Вами, ми змусимо владу працювати на інтереси житомирян».

Ні для кого не секрет, що в місті почали наносити дорожню розмітку перед святами. У цьому можна було переконатися майже на кожній вулиці. А пішохідні «зебри» стали скоріше винятком, ніж правилом.

Щоб перейти в Житомирі дорогу, треба мати сталеві нерви. Мало того, що водії зупинятися не хочуть, та ще й переходи не облаштовані як слід: то «зебра» стерта, то знака відповідного немає, то світлофор не працює, а якщо й працює, то можна перечепитися через яму на дорозі. Коли виникає така ситуація, цілком логічно постає питання, чи безпечно перетинати дорогу на переході, коли водії гасають, як «шумахери»?

Як відомо, розмітка встановлює певний режим і порядок дорожнього руху. Якщо її немає, імовірність дорожньо-транспортних пригод збільшується. Через цю проблему страждають як пішоходи, так і водії, адже ніхто не застрахований від нещасних випадків через халатність влади.

Дороги Житомира – одна з найбільших проблем міста

Стан доріг у Житомирі – одна із найактуальніших та найболючіших проблем сьогодення. І не лише тому, що дороги – це «товар», який так чи інакше «споживають» усі без винятку. А й тому, що від стану дорожньої інфраструктури залежить і безпека кожного з нас.

Як зазначали раніше журналісти «20 хвилин», згідно з дефектним актом у Житомирі пошкоджено близько 30 тис. кв. м асфальтобетонного покриття. І начальник управління комунального господарства Олександр Марцун розповідав, що сьогодні в Житомирі є три найгірші вулиці: вулиці Корольова, Дашкевича і провулок Льва Толстого. За його словами, проблема двох вулиць у тому, що поряд містяться гаражні кооперативи.

Однак журналісти «20 хвилин» склали свій рейтинг найгірших вулиць міста, щоб ви спробували їх об`їхати, а влада звернула увагу та доклала зусиль до здійснення ремонту.

ТОП-7 найгірших вулиць у Житомирі:

вулиця Корольова;

вулиця Бориса Тена;

вулиця Лесі Українки;

вулиця Щорса;

вулиця Заводська;

вулиця Фещенка-Чопівського;

вулиця Баранова.

Найгірші дороги у місті, зрозуміло, на периферії, і ними рідше їздять. А якщо подивитися на центральні вулиці, то складається враження, начебто стан доріг не надто поганий, проте варто зазирнути у прилеглі провулки – ось де справді сумна картина.

Коли «зебри» немає, життя пішохода в небезпеці

Про пішохідні переходи також потрібно подбати. На деяких вже навіть і фарби не видно. Літо пройшло, а знаками та пішохідними переходами ніхто  не переймається. А про нові знаки житомирянам, напевно, варто вже й забути.

Якщо їхати Бульваром, то можна помітити, що деякі знаки погнуті та іржаві. На Польовій, біля «Сімейного ринку» явні проблеми із пішохідними переходами, «зебри» не видно, а на знаки водії лише зрідка звертають увагу. Тому, на жаль, тут доволі часто стаються прикрі випадки, і це навіть може коштувати життя пішоходу.

Ще у 2013 році планувалося зробити двосторонній рух по вулицях Східній  та Мануїльського. Проте зараз над цим питанням ніхто не працює.

Непрацюючі світлофори створюють хаос на дорогах

Політики багато говорять про комфортне життя. Особливо часто про це вони згадують перед виборами. Замість цього, люди мало не щодня стикаються зі штучними проблемами, які виникають практично на рівному місці. Серед таких місцевих складнощів у Житомирі можна назвати світлофори, що періодично не працюють.

Такі проблеми виникають регулярно. Знайти світлофор, що працює як належить, у місті складно. Ламаються вони майже щодня, а ось ремонтувати їх ніхто не поспішає. Мешканці вулиці Чапаєва скаржаться, що світлофор на перетині з вулицею Щорса не працює вже рік. Перейти в цьому місті дорогу проблематично, а йти до найближчих – на Котовського чи Лесі Українки – не близько. – Імовірно влада чекає чергової трагедії, щоб звернути увагу на проблему, – вважає пенсіонерка Наталія Іванівна.

Не зовсім справний світлофор і на перетині вулиць Перемоги та Лесі Українки. З одного боку не працює червоний колір для пішоходів. – Це створює додаткові незручності, особливо для дітей, – розповідає житомирянка Євгенія.

Коли ламається світлофор, це може призвести до аварійної ситуації на вулицях міста. Нерідко за декілька годин, поки спеціалісти його не лагодять, стається аварія. Найчастіше таке недбальство пояснюють браком коштів. Та чи варто економити на безпеці руху?

Розбиті тротуари створюють небезпеку

Якщо проїжджа частина у Житомирі не в найгіршому стані, хоча проблем вистачає, то про тротуари місцева влада, схоже, забула. Мабуть, місцеві чиновники вважають, що всі мешканці мають власні авто і ніколи не ходять пішки. Навіть асфальтне покриття єдиної пішохідної вулиці міста Михайлівської нагадує ковдру з клаптиків, часом діряву.

– Величезні дірки навіть ніхто не намагається залатати, – скаржиться Михайло Іванович, який живе в одній з багатоповерхівок на вулиці Лесі Українки. – Дорога з дому до магазину нагадує смугу з багатьма перешкодами. Особливо важко нам, літнім людям, хоча і молоді мами з візочками скаржаться на незручності.

Таких проблемних тротуарів у Житомирі дуже багато і на центральних вулицях, і у спальних районах.

Як має бути

Previous Next

Читайте також опитування житомирян: Чи задовольняє Вас якість доріг, пішохідних переходів та робота світлофорів у Житомирі?

Іра Петрова

Анна Сергієнко

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:00 Нелегальне переправлення призовників через кордон – викрито керівника благодійної організації з Житомира і двох його спільників photo_camera 16:54 Триста працівників комунальних підприємств прибирали і впорядковували місто після зими photo_camera 16:29 На трасі Київ-Чоп у Звягельському районі автомобіль збив 29-річну місцеву жительку 16:00 Ревнощі довели жительку Бердичівщини до суду Від читача 17:28 Проект Брама вступив у боротьбу за чистоту медіа-простору 15:40 За минулу добу на Житомирщині виникло дві пожежі сухої трави та одна - торфу 15:23 Майже 10,5 тис. мешканців Житомирської області отримали безоплатні послуги з раннього виявлення раку за Програмою медгарантій 15:00 У Житомирі викрили лікаря ВЛК, який за винагороду обіцяв «білий квиток» для військовозобов’язаного 14:40 Захворюваність га грип і ковід є нижчою за епідемічний поріг на 21% 14:20 У Житомирському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Азов – Янголи Маріуполя» play_circle_filled 14:00 Голокост на Житомирщині: В Ізраїлі розпочалися траурні заходи до Дня Катастрофи (Голокосту) play_circle_filled 12:41 У вихідні рятувальники посилили профілактичну роботу з населенням щодо недопущення пожеж у екосистемах 12:20 В Україні похолодає, в середині тижня можливі заморозки 12:00 Понад сотню гектарів землі вартістю 8,2 млн грн повернуть громаді Олевської ОТГ 11:41 Україна запустила глобальний флешмоб #СвітНаЇїПлечах до Євробачення-2024 11:00 Гороскоп на тиждень 6 - 13 травня 10:40 На Житомирщині прокуратура домоглася повернення громаді понад 33 га землі вартістю майже 39 млн грн 10:20 У Чоповичах на Малинщині нетверезий водій «BMW» на смерть збив жінку на скутері 10:01 У Звягелі на пожежі у багатоповерхівці загинув чоловік 09:40 Окупанти втратили 1040 осіб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up