У Житомирській області на дільниці виборці порушили таємницю голосування

У Житомирській області на дільниці виборці порушили таємницю голосування

У місті Коростишів Житомирської області на дільниці № №180448 (ОВО №66) до однієї кабінки зайшли одразу два виборці та проголосували.

Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

«На дільниці не вистачає 3 кабінок для голосування та 3 великих скриньок. У приміщенні утворилася черга з виборців. До однієї кабінки одразу вдвох зайшли чоловік та жінка і проголосували. Голова комісії зробила їм зауваження», – розповіла спостерігач ОПОРИ. 

Також голова комісії розповіла спостерігачу ОПОРИ, що про ситуацію з кабінками члени комісії в курсі і вся причина в аварійному стані приміщення. 

«Члени ДВК в курсі того, що має бути 6 кабінок. Голова комісії прокоментувала, що це приміщення аварійне і тут взагалі не можна проводити вибори, але вони тут відбуваються. У них є дві кабінки, але вони їх не поставили», – зазначила спостерігач ОПОРИ. 

Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про вибори народних депутатів України»:  «Голосування на виборах депутатів є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється». У ч. 1 ст.8 Закону зазначено: «Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється».

Відповідно до ч. 6 ст. 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: «Кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією».

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up