У Києві відбувається засідання Ради розвитку громад і територій

У Києві відбувається засідання Ради розвитку громад і територій

Голова обласної ради Володимир Ширма 24 грудня бере участь у першому засіданні Ради розвитку громад і територій, яке проходить у Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляє пресслужба обласної ради.

Серед питань, що розглядаються на засіданні, – це зменшення платежів за комунальні послуги для населення, програми енергоефективності та забезпечення житлом учасників АТО/ООС та переселенців.

На початку засідання Ради Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності встановлення «справедливих тарифів».

«Ми знаємо, що ціна на газ зменшились на 30%, а тарифи, на жаль, ні. З Урядом обговорювали це питання і було доручено розробити механізм, який забезпечить, як ми це називаємо, «справедливі тарифи». Сподіваюсь, що на цьому засіданні Ради ми почуємо конкретні цифри та терміни – коли і наскільки зменшаться суми у платіжках українців. Не можуть сьогодні українські громадяни віддавати за комунальні послуги 50-60% заробітної плати», - зауважив Президент України.

Варто зазначити, що Рада, як консультативно-дорадчий орган при Президентові України, була створена 18 грудня Указом Президента Володимира Зеленського. Її мета - сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів влади з органами місцевого самоврядування в питаннях вироблення пріоритетів державної регіональної політики та механізмів сталого розвитку територіальних громад, а також для вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку міст і обласних центрів України.

Рада відповідатиме за реалізацію реформи місцевого самоврядування, моніторинг виконання актів президента з питань регіональної політики та за аналіз законодавства з питань регіонального розвитку, місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також за підготовку пропозицій щодо його удосконалення.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up