Нагадуємо про правила «дня тиші» перед позачерговими виборами народних депутатів України

Нагадуємо про правила «дня тиші» перед позачерговими виборами народних депутатів України

21 липня – важливий день для усіх українців, адже кожен свідомий громадянин прийде на дільницю та проголосує за майбутній склад Верховної Ради.

Не менш важливим є день напередодні – «день тиші», який потрібен виборцям, аби відпочити від політичної реклами і ще раз все зважити перед прийняттям рішення.

Основні правила «дня тиші» регламентуються Законом України «Про вибори народних депутатів України».

Вже із сьогоднішнього дня, 19 липня, відповідно до ст. 67 Закону упродовж останніх двох днів перед днем голосування забороняється оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами.

А о 24-й годині у п’ятницю закінчується передвиборна агітація кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради.

Відтак у суботу, 20 липня, в останній день перед позачерговими виборами народних депутатів України, а також у день самих виборів забороняється передвиборна агітація.

До неї відноситься:

  • проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати;
  • розповсюдження агітаційних матеріалів;
  • публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати;
  • проведення концертів, вистав, спортивних змагань,
  • демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

У разі порушення Центральна виборча комісія виносить попередження кандидату або партії, яка його висунула, і може скасувати реєстрацію претендента.

Нагадаємо, позачергові вибори народних депутатів України відбудуться 21 липня, голосування триватиме з 8.00 до 20.00 год.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up