Геннадій Зубко: Ми кардинально змінили програму «Доступне житло», зробили її дійсно доступною та ефективною

Геннадій Зубко: Ми кардинально змінили програму «Доступне житло», зробили її дійсно доступною та ефективною

Нова удосконалена програма забезпечення українців доступним житлом, розроблена Мінрегіоном, повністю мінімізує корупційні ризики при її реалізації.

Дає свободу громадянам у виборі свого майбутнього житла, спрощує та полегшує доступ до державного кредитування, забезпечує прозорість та розширює коло учасників і кредитні можливості за рахунок залучення державних банків.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на засіданні Уряду. 

На Уряді була прийнята постанова щодо Порядку забезпечення громадян доступним житлом та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла

«Питання доступного житла для України -  як ніколи на часі. Реалізація держпрограм «Доступне житло» та «Молодіжне кредитування» має відповідати вимогам часу та задовольняти в першу чергу потреби тих, хто дійсно потребує вирішення житлового питання. Ми забезпечуємо 30% компенсації придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів та 50% компенсації для внутрішньо-переселених осіб і учасників АТО. Запроваджуємо можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника. Знижуємо необхідний рівень середньомісячного доходу для сім'ї, яка потребує поліпшення житлових умов, з 5-ти до 3-х розмірів середньомісячної заробітної плати у підрахунку на одну особу відповідно до регіону. Та, найголовніше – впроваджуємо прозоре інформування, через сайт Держмолодьжитла про учасників програми та тих, хто отримує державну підтримку. Ми впроваджуємо кардинальні зміни. Програма «Доступне житло» має стати дійсно доступною для українців», - наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що відповідно до нового порядку, встановлюється вартість 1 м2 доступного житла, яка має не перевищувати граничну, накладається заборона на продаж отриманого житла за пільговими програмами протягом трьох років. А також запроваджено неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення.

«Розроблені Мінрегіоном зміни дадуть більше прозорості, відкритості і ефективності як при реалізації програм «Доступне житло» і «Молодіжне кредитування», так і використанні коштів державного і місцевих бюджетів», - підкреслив Зубко.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
10:00 У Житомирі на вулиці Івана Кочерги у ДТП травми отримав мотоцикліст photo_camera 09:40 Оперативна інформація станом на 08:00 14.07.2026 щодо російського вторгнення 09:03 Вночі Малин зазнав ворожої повітряної атаки: жертв і постраждалих наразі немає 09:00 14 липня: все про цей день, яке церковне свято, традиції, прикмети і погода у Житомирі Від читача 20:27 Людмила Клименко презентувала новий кліп «Не твоя Цукерочка» 17:25 Житомирянка втратила близько 120 тисяч гривень під час продажу товарів в інтернеті 17:00 14 липня тролейбусні маршрути №7А та №10 курсуватимуть до залізничного вокзалу! 16:39 Ювенальні прокурори скерували до суду справу стосовно жителя Житомирського району, який ґвалтував свою падчерку 16:21 Випускники ліцеїв із родин загиблих Захисників отримали планшети для навчання 16:00 У Житомирській ОВА можуть скоротити майже 200 посад: уряд готує реформу місцевих адміністрацій 15:38 Лише через 1 рік та майже 8 місяців Захисник на Щиті повернувся до рідного міста Захисник Олександр Піонткевич 15:20 Дощі, грози і підвищення температури: погода у Житомирі на тиждень 15:08 Житомирські рятувальники екстрено відчинили двері квартири, 85-річний власник якої не міг пересуватися 15:02 ДТП на перехресті Мазепи та Гоголівської: травмовано 68-річного водія photo_camera 14:41 Померти стає дорожче: у Житомирі планують суттєво підвищити тарифи на поховання 14:20 Українці здобули 59 нагород на Чемпіонаті Європи з веслування на човнах "Дракон" photo_camera 14:00 Збитки за незаконну порубку 80 дерев на Житомирщині склали понад 239 тис. грн 12:40 Житомирська спортсменка Анастасія Рибачок разом із Людмилою Лузан вибороли «золото» етапу Кубка світу з веслування 12:20 Одного з найрідкісніших птахів України помітили на Житомирщині 12:00 У Житомирі завершився проєкт «Крок разом», 100 дітей та молодих людей отримали безкоштовну психосоціальну й корекційну допомогу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up