З 1 листопада на українців чекає ряд змін і нововведень, серед яких – подорожчання долара, посилення карантину і зростання витрат на комуналку.
Так, ціна на природний газ у листопаді за тарифом «Місячний» зросте до 6,33 грн/куб. м. з ПДВ (без вартості розподілу).
НАК «Нафтогаз України» оголосив про встановлення ціни газу для населення у листопаді 2020 року на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). Про це повідомляє пресслужба компанії.
Зміни цін на газ, за їхніми словами, у листопаді обумовлені передусім сезонним фактором і збільшенням оптової ціни на блакитне паливо.
Так, ціна на природний газ у листопаді за тарифом «Місячний» зросте до 6,33 грн/куб. м. з ПДВ (без вартості розподілу). Для тих клієнтів, які в листопаді підключать тариф «річний», ціна газу на наступні 12 місяців становитиме 6,45 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу).
До того ж споживачі, які підключили тариф «річний» у попередні періоди, продовжать платити за газ ту вартість, яку зафіксували при переході на літній тариф. До 31 жовтня включно ще можна підключити цей тариф за ціною 5,24 грн/ куб. м з ПДВ.
У листопаді вартість валюти буде коливатися в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин є нова хвиля пандемії коронавірусу.
Крім того, погіршити ситуацію може затримка голосування бюджету на 2021 рік.
Нагадаємо, МВФ поліпшив прогноз для України за валютним курсом і темпами зниження ВВП. На 2025 рік аналітики МВФ очікують курс гривні до долара США на позначці в 28,10 (попередній прогноз – 28,70). Падіння ВВП України очікується на 7,2% (попередній прогноз – 8,2%).
Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара складе:
2020 рік – 27,20 грн / долар (попередній прогноз – 30,0 грн/$)
2021 рік – 28,12 грн / долар (попередній прогноз – 28,9 грн/$)
Курс долара до кінця року в Україні сильно не зміниться, проте можливі певні коливання.
МОЗ очікує на кінець листопада пік коронавірусу в Україні. Традиційно саме в цей період часу спостерігається зростання для всіх інфекційних захворювань.
У більшості бізнесу, який працює у сфері обслуговування, ситуація буде непроста, але повного закриття, ймовірно, не буде. Поки влада обмежується м’якими заходами: зобов’язують закриватися після 22 годин, встановлюють вимоги щодо максимальної кількості людей у закладах, вводять обмеження на масові зібрання, зокрема й концерти.
Близько 70% у витратах на комуналку – вартість опалення. Старт опалювального сезону вже відбувся, а у листопаді українці отримають перші платіжки за тепло. Поки тільки за половину місяця, однак уже у листопаді платити за комунальні послуги доведеться значно більше.
До того ж будуть зростати й тарифи на опалення. І все буде залежати від ціни газу, яка становить до 80% в складовій вартості тепла.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер