Як зекономити на опаленні споживачам: поради фахівця

Як зекономити на опаленні споживачам: поради фахівця

Перший місяць осені в Україні вирізняється похолоданням, через що місцеві та області органи влади одразу почали затверджувати плани підготовки до опалювального сезону, і Житомир не є винятком. 

Питання вартості опалення – складне для багатьох, і складне воно не лише тому, що часто опалювальний сезон розпочинають із затримками, а і тому, що вартість цього опалення – загадка для багатьох. 

За даними фахівців, цінове регулювання більше не діятиме, а ціна на газ для населення повністю відображатиме ситуацію на українському ринку газу. Зараз відомо, що значну частину газу Україна закуповує в Європі, тому є сенс звернути увагу на те, які очікування щодо зимових цін є на європейських біржах. 

«Наразі ринок очікує підвищення цін на газ взимку як мінімум у 1,5 раза, порівняно з літніми цінами. Цієї зими ще й додаються ризики, пов’язані із можливим перериванням Росією транзиту газу до Європи. Звісно, реальні цифри будуть відомі лише взимку та повністю визначатимуться ринковою ситуацією на той момент», – розповідає менеджер з комунікацій НАК «Нафтогаз» Роман Іванченко.

Ціни на споживання газу під час опалювального сезону постійно коливаються. Проте щоб захистити побутових споживачів від сезонного коливання цін, Нафтогаз розробив пропозицію «Газовий запас». За словами Романа Іванченка, це можливість для населення купити газ на зиму за вигідною літньою ціною: «Такі пропозиції – давно вже норма для промислових споживачів, але для населення – це новинка. Очікується, що «Газовий запас» дозволить зекономити до 25% на вартості газу в опалювальному сезоні, але точна цифра залежатиме від ринкової ситуації. 

Передовсім «Газовий запас» вигідний для споживачів, які використовують газ для підігріву води та опалення. Відпускна ціна Нафтогазу в межах пропозиції складає 5849,3 грн за тис. куб. м (без урахування вартості транспортування, розподілу і 2,5% надбавки постачальника)», – наголошує фахівець.

Матеріал підготовлено у межах співпраці з проєктом «Vox Connector».

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up