Вода в річках Случ та Хомора забруднена хімічними сполуками і фекаліями

Вода в річках Случ та Хомора забруднена хімічними сполуками і фекаліями

Такі результати бактеріологічних досліджень опублікував Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Обласним лабораторним центром, незважаючи на закінчення оздоровчого сезону, продовжується робота з вивчення якості води в річках Житомирщини.

Так, на поточному тижні відібрані для дослідження зразки води з річок Случ та Хомора в межах Баранівського та Новоград-Волинського районів. В результаті проведених досліджень встановлено, що за бактеріологічними показниками якість води не відповідає в усіх дев’яти контрольних точках, а особливо брудною виявилась вода в р.Случ в межах с.Рогачів Баранівського району. Кількість кишкової палички тут становить 240 000 в 1 л води при нормативному рівні не більше 5 000. Тобто норма перевищена у 48 разів, що свідчить про наявність джерел фекального забруднення річки.

Дещо кращі справи за санітарно-хімічними показниками. Із дев’яти контрольних створів невідповідність води саннормам виявлена у трьох – р.Хомора на межі Житомирської та Хмельницької областей, р.Случ в м.Баранівці, р.Случ на водозаборі м.Новоград-Волинського.

Вода з р.Хомори, що надходить у Житомирську область, виявилась найбільш забрудненою хімічними сполуками, внаслідок чого рівень розчиненого кисню нижчий норми у 2,5 рази, а рівні біологічного та хімічного споживання кисню вищі в середньому у 1,5 рази.

Про стан забруднення води в річках Хомора та Случ повідомлено органи місцевого самоврядування та виконавчої влади Баранівського та Новоград-Волинського районів.

Робота з моніторингу якості води в річках Житомирщини продовжується. 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 «Кубок міста Житомира»: спортивні змагання з танцювального спорту 17:00 У Житомирі відбувся чемпіонат України з триатлону 16:41 Оцифрування трудових книжок: що потрібно зробити 16:20 ОСББ «Трикотажник» модернізувало будинок за програмою «Енергодім» Від читача 17:54 Цифрова гігієна 16:00 Що робити, якщо вкусила змія 15:39 Вчорашній буревій зірвав шифер з багатоквартирного будинку у селищі Гранітному 15:20 Сильні заморозки вночі і прохолода вдень — прогноз погоди 15:10 Під час виконання бойового завдання на Дніпропетровщині героїчно загинув житомирянин Олександр Мидляр 15:00 На залізничних коліях у Житомирському районі пасажирський потяг травмував жінку 14:39 Надходження ПДФО:понад 5,1 млрд грн. за перший квартал 2026 від платників Житомирщини 14:19 У Житомирі відбувся чемпіонат з жиму штанги лежачи photo_camera 14:00 Як правильно приймати ліки: поширені помилки, які впливають на лікування 12:39 Травень буде холодним і дощовим, — Укргідрометцентр 12:18 Президент України Володимир Зеленський відзначив жителів Житомирщини державними нагородами з нагоди 40-х роковини Чорнобильської катастрофи 12:00 Судитимуть двох жителів області, які за гроші оформляли фіктивну інвалідність для виїзду за кордон photo_camera 11:40 Біля 30-ти зламаних дерев, що перешкоджали руху транспорту, довелося прибирати дорожникам photo_camera 11:17 Житловий комплекс для ВПО у Житомирі уже готовий на 80% photo_camera 11:00 Гороскоп на 27 квітня – 3 травня 10:39 У зв’язку з ремонтом від вул. Жуйка до Смолянського майдану буде обмежено рух тролейбусів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up