Влада планує скасувати обов’язковий призов чоловіків до армії

Влада планує скасувати обов’язковий призов чоловіків до армії

Відповідними планами на майбутнє поділилася народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук, оцінюючи відповідну заяву міністра оборони Андрія Загороднюка.

«Це не буде скоро, це не буде протягом року, але це моя персональна ціль – скасувати призов. І це - позиція держави взагалі, що ми рухаємось до професійної армії, згідно із стандартами НАТО, яка підготовлена, оснащена. І головне, що кожен військовослужбовець повинен знати своє місце, у нього має бути чітка військова кар’єра і захищені права. Так, щоб ми могли конкурувати при відборі за кращих людей», - із заявою в ефірі «ТСН.Тиждень», виступив пан Загороднюк.

Власне, сама депутатка Веращук підтримала заяву свого колеги. За її словами, скорочення призову до армійської лави має бути взаємопов'язане, виключно,  зі збільшенням професійної армії. 

"Ми розуміємо, скільки потрібно витрат, щоб виховати професіонала... Стандарти НАТО вимагають великих вкладень. За професіоналізацією повинні йти і витрати з держбюджету", – зазначила депутатка. "Якщо ми говоримо про професійну армію, то чисельність повинна зменшуватися. Люди повинні виконувати інші обов'язки. Є військово-облікові спеціальності, їх сьогодні треба міняти, тому що ми живемо за лекалами Радянського Союзу. Ми зараз повинні зробити так, щоб уберегти життя військовослужбовців і перемагати на полі бою... Професійна армія не буде більшою. Для цього не буде потреби, тому що воюють зараз бойовими дронами, айті-технологіями. Намагаються зробити все, щоб зберегти життя і здоров'я солдата", – заявила нардепка. 

Нагадаємо, що 1 жовтня 2019 року в Україні стартував осінній призов до лав Збройних сил України, який триватиме до 31 грудня.

Ірина Хоцька

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up