Відновне правосуддя на Житомирщині: перші підсумки

Відновне правосуддя на Житомирщині: перші підсумки

Вже більше року на Житомирщині реалізується проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

Як реалізується проєкт на Житомирщині? Скільки неповнолітніх взяло участь у програмі? Як адвокати-медіатори допомагають сторонам дійти згоди? З якими викликами зіштовхнулись учасники проєкту?

Ці та інші питання обговорили 11 червня під час круглого столу на тему «Реалізація проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» на Житомирщині. Результати. Виклики. Перспективи». У заході взяли участь представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, Житомирської обласної прокуратури та окружних прокуратур регіону, управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Житомирській області, філії Центру пробації в області, управління департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА, Житомирського міського центру соціальних служб, а також адвокат-медіатор.

Відео дня

"Реалізація «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» - це важливий крок до застосування кращих європейських практик в Україні. Для неповнолітніх це не лише шанс звільнитись від кримінальної відповідальності, а й відшкодувати потерпілому збитки, зробити правильні висновки", – наголосив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда.

За рік роботи програми на Житомирщині погодились взяти участь у проекті 12 підлітків. З позитивним результатом відбулось 10 медіацій.

"На жаль, у 2 випадках медіаційна угода не була підписана, адже неповнолітні не відшкодували шкоду потерпілім. Нагадаємо, що це одна з умов, за яких застосовується програма", – розповіла заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська.

Серед проблемних питань, з якими доводиться стикатись фахівцям, що беруть участь у програмі: ресоціалізація неповнолітніх з віддалених сіл, відсутність законодавчого врегулювання та матеріальної можливості оплати роботи психолога під час залучення до реалізації програми, недостатня обізнаність громадян про існування такої програми та можливості, які вона відкриває для правопорушника та потерпілого.

Прокурор Житомирської обласної прокуратури Людмила Кучер розповіла про роль органів прокуратури у реалізації Програми відновного правосуддя для неповнолітніх.

Інформувати про програму голів об’єднаних територіальних громад закликала заступниця начальника управління – начальниця відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації  Людмила Гуменна.

Адвокат-медіатор Наталія Нагорна поділилась з присутніми своїм практичним досвідом участі в якості посередника в програмі відновлення для неповнолітніх, викликами, які поставали.

Нагадаємо, що «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», застосовується за чотирьох умов:

Присутні домовились посилити взаємодію між органами прокуратури, Регіональним центром з надання БВПД у Житомирській області, адвокатами, залученими до процесу медіації та іншими учасниками пілотного проєкту та сприяти вирішенню проблемних ситуацій, що виникають в процесі його реалізації.

Захід організовано за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:00 "Вдячні Італії за організацію Конференції з питань відновлення України – URC 2025", - Володимир Зеленський 10:50 Трагедія у Житомирі: з вікна 4 поверху випала 6-річна дівчинка, дитина загинула 10:37 У Бердичеві судитимуть чоловіка, який з особливою жорстокістю вбив цивільну дружину 10:20 Литва профінансує відбудову ліцею №25 Від читача 17:02 Онлайн-шахрайство в Житомирі: як молодь усе частіше стає не жертвою, а співучасником. 10:00 На 27-й сесії Житомирської обласної ради ухвалили низку важливих рішень 09:41 ЗСУ ліквідували 1040 окупантів 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 11.07.2025 щодо російського вторгнення 09:01 11 липня: все про цей день, яке свято, традиції, іменини і погода у Житомирі 17:54 В Україні обговорюють зниження пенсійного віку: подробиці 17:00 Громади Житомирщини представляють свої проєкти на URC2025 у Римі 16:41 Віталій Бунечко: Триває ліквідація наслідків надзвичайної ситуації в селі Березина 16:20 Житомир та Дортмунд підписали угоду про партнерство 16:00 Ввечері 10 липня – оленяча, малинова, сінна та медова повня Місяця 15:41 Зламують акаунт і просять гроші: житомирські поліцейські застерігають від шахраїв у соціальних мережах 15:20 Житомир попрощався із героїчно загиблим Захисником Андрієм Дозоровим 15:00 У Житомирі встановиться класична липнева погода — без опадів і з теплом 14:41 На Житомирщині створять обласний центр підготовки громадян до національного спротиву 14:20 Екоінспектори фіксують шкоду, завдану довкіллю ворожою атакою у передмісті Житомира photo_camera 14:00 Напружена доба для рятувальників - гасили пожежі в будинку, господарських спорудах та на відкритих територіях
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up