У Житомирі презентують фільм "Вогонь самопосвяти", присвячений Олегу Ольжичу

У Житомирі презентують фільм "Вогонь самопосвяти", присвячений Олегу Ольжичу

У четвер, 14 вересня, у кінотеатрі імені Івана Франка житомирянам безкоштовно покажуть фільм "Вогонь самопосвяти",  присвячений видатному українському поету і політичному діячу Олегу Ольжичу. 

Стрічка "Вогонь посвяти" відкриває цикл фільмів про видатних земляків, знятих на замовлення Житомирської міської ради. Режисер фільму – Петро Авраменко. 

Довідково:

Олег Ольжич народився в Житомирі 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року. Батько — відомий поет та письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олександр Олесь), мати — Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька.

Родина в 1912–1919 жила заможно та мешкала в дохідному будинку Файбишенко на Новій будові, вул. Антоновича, 64/16, (на розі вул. Антоновича (Горького) та Івана Федорова). Будинок вцілів, але знаходиться в аварійному стані.

Творча спадщина Олега Ольжича кількісно невелика, але значима своїм духовним зарядом, вона характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, починаючи від доісторичних часів і закінчуючи сучасністю. Феномен цієї людини, поета і вченого слід розглядати лише в сукупності, у тісному зв’язку життя і творчості з його трагічною смертю.

У 2016 році Олегу Ольжичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно). 

  

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up