У вересні в Україні відбудуться меморіальні заходи до 75-річчя депортації українців

У вересні в Україні відбудуться меморіальні заходи до 75-річчя депортації українців

Цьогоріч 75-ті роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини відзначать на державному рівні.

Заходи відбуватимуться у вересні, - інформує прес-служба ОДА.

Про це йдеться у розпорядженні КМУ №501-р «Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з відзначення 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках».

Планом заходів передбачається:

– проведення меморіальних заходів до 75-річчя депортації українців;

– тематичні наукові конференції, круглі столи;

– інформаційна соціальна реклама;

– тематичні виставки архівних документів та фотовиставки;

– випуск художнього маркованого конверта.

Довідково

У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців – автохтонних мешканців цих регіонів.

Сотні тисяч українців було депортовано у примусовому, позасудовому порядку. Загалом, за офіційними даними у 1944-1946 роках. було переселено до СРСР 482,8 тисяч осіб.

У 1947 році залишки українського населення, біля 150 тис. осіб, з історичних українських земель у складі Польщі в рамках Акції “Вісла” було депортовано на північ та північний захід Польщі.

У наступні роки (до 1951-го) до УРСР з території Польщі було переселено ще близько 50 тисяч осіб.

Депортація супроводжувалася терором, репресіями, конфіскацією майна, встановленням режиму спецпоселень для депортованих українців, обмеженням їх політичних, соціальних, економічних і культурних прав. Тотальне виселення корінних українців зі споконвічних теренів за етнічною ознакою було ретельно сплановане і брутально здійснене комуністичними режимами Польщі та СРСР. Виселені з території Польщі українці знайшли свою другу домівку в різних регіонах України від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:58 28 травня з 14:00 до 16:00 трамвай курсуватиме до депо № 2на вулиці Вітрука 17:00 Переселенці та охочі громадяни пройшли підготовку з національного спротиву 16:45 Під час виконання бойового завдання на Харківщині героїчно загинув житомирянин Микола Матвєєв 16:40 Сапери ДСНС очищують території Малинської громади від вибухонебезпечних предметів Від читача 17:51 Фейкові «надбавки до пенсії». 16:17 Лише через рік і шість місяців на щиті повернувся до рідного Житомира Захисник Андрій Матвійчук 16:15 Власниці будинку у провулку Річковому в Житомирі повідомлено про підозру у невиконанні рішення суду щодо його винесення за межі прибережної смуги 16:00 З нагоди Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги у Житомирі привітали медиків 15:39 За систематичне знущання з колишньої дружини 39-річний містянин постане перед судом 15:23 Біля 53 580 грн коштує на Житомирщині гектар сільгоспземлі - Опендатабот 15:00 СБУ та БЕБ викрили компанію, яка розкрадала оборонний бюджет під час будівництва командного пункту ЗСУ на Житомирщині 14:40 У Житомирі зростає ціна на базові продукти: жителі частіше обирають хліб і картоплю замість м’яса 14:19 11 людей втопилися на водоймах Житомирщини з початку року 14:00 На Михайлівській знову встановили лавочки з озелененням. ФОТО photo_camera 12:40 Мобільна виставка на Житомирщині: де і коли покажуть 100-річну історію сільського господарства 12:20 Кінець травня в Україні буде прохолодним, проте на початку літа знову потеплішає 12:00 "Помилка" у декларації на суму понад 46 млн грн може коштувати депутату сільради на Житомирщині штрафу або обмеження волі до 2 років 11:40 У Житомирі провели семінар з енергоефективності для голів правлінь ОСББ 11:19 Отримали кошти на Скринінг здоровʼя 40+ до 1 травня? 11:00 У Житомирі відбулося заняття з цифрової грамотності для слухачів Університету третього віку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up