У Попільнянському районі вшанували пам'ять прикордонників ІІ Світової війни

У Попільнянському районі вшанували пам'ять прикордонників ІІ Світової війни

Традиційно, в середині липня Попільнянщина вшановує пам'ять прикордонників, які в липні 1941 року обороняючи підступи до Києва, загинули в смертельному двобої з німецькими окупантами.

Саме на цих землях Житомирщини полягло майже три сотні солдат та офіцерів 93-го, 94-го прикордонних загонів та бійців 6-го мотострілецького полку Внутрішніх військ, які відступаючи прийняли смертельний бій з бронетанковими з’єднаннями генерала Клейста.

Віддали шану загиблим і прикордонники сьогодення. Дві делегації від Житомирського прикордонного загону під керівництвом заступника начальника загону полковником Костянтином Койдою та комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників на чолі з полковником у відставці Володимиром Шуровим поклали квіти до пам’ятних місць та братських могил, де спочивають вічним сном воїни – прикордонники.

Організували та прийняли участь в поминальних заходах представники від районної державної адміністрації, районної ради, об’єднаної територіальної громади, ветеранської організації Попільнянщини. Поряд з цим до заходів залучились громадські діячі, представники освітніх закладів, закладів культури та місцеві жителі населених пунктів.

Присутні схилили голови в хвилині мовчання під час проведення мітингу-реквієму та вшанували пам’ять охоронців держави біля одинадцяти пам’ятників та обелісків, що розташовані в селищі міського типу Попільня та селах Голуб’ятин, Попільня, Парипси, Строків.

Після відвідування місць боїв і захоронення воїнів громадськими діячами Попільні всім бажаючим було продемонстровано документальний фільм-спогад місцевої жительки, яка була свідком тих подій 41-43 років минулого століття.

По завершенню заходу прикордонники Житомирського загону в н.п. Андрушівка провідали вдову ветерана ІІ Світової війни Антоніну Суровцеву.

Житомирський прикордонний загін

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up