Тепер можна: Верховна Рада дозволила відключення від централізованого теплопостачання окремих квартир

Тепер можна: Верховна Рада дозволила  відключення від централізованого теплопостачання окремих квартир

Затверджено порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Як повідомляє Zaxid.net, новий закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволить власникам квартир у багатоквартирних будинках за певних умов від’єднатись від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Закон було ухвалено у парламенті 9 листопада. Текст закону опублікований на сайті Верховної Ради.

Умовою для дозволу на від’єднання від центрального опалення та постачання гарячої води є наявність певної кількості вже відключених квартир у будинку.

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні», – йдеться у тексті закону.

Водночас нормативним актом не допускається примусове відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відключення від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у повторному другому читанні нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги.

Законопроектом, зокрема, встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послуги управління, водопостачання, поводження з відходами, газу, електрики.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:00 На Житомирщині відбувся масштабний ярмарок вакансій для ветеранів. ВІДЕО play_circle_filled 16:27 "Співочого ректора" підозрюють в розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах 16:00 Спортсмени Житомирщини вибороли нагороди на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування 15:39 Лікування туберкульозу в Україні: сучасні підходи, тривалість терапії та роль пацієнта Від читача 15:36 Боротьба з пропагандою в інтернеті 15:20 Рятувальники дістали з водойми тіло чоловіка, якого розшукували вже кілька днів 15:00 Патрульна поліція нагадує: розпивання алкоголю в громадських місцях заборонено! 14:40 Екоінспекція Поліського округу пред’явила претензію Коростенській міській раді на понад 1,6 млн грн збитків за незаконну вирубку лісу 14:22 Толока у Житомирі: до прибирання долучилися комунальні служби міста та бізнес photo_camera 14:20 У Житомирі відбудеться Міжнародний мистецький конкурс «ART FOR PEACE» 14:00 На Житомирщині поліція затримала двох дезертирів, які вчинили подвійне вбивство в Харківській області photo_camera 12:40 Останні вихідні березня будуть помірно теплими — прогноз погоди 12:21 Між Калинівкою і Глибочицею внаслідок сильної пожежі вигоріло 2 гектари сухої трави photo_camera 12:00 За втручання прокуратури фермерське гомподарство повернуло Вишевицькій громаді земельну ділянку площею майже 70 га 11:40 Мінсоцполітики нагадує: до 1 квітня потрібно подати до ПФУ повідомлення про невиплати від рф — кого це стосується 11:19 Екологи виявили незаконну порубку 4 кленів у Житомирському районі photo_camera 11:01 Спортсменам Житомирщини вручили сертифікати на отримання стипендій від 90 до 180 тисяч гривень play_circle_filled 10:37 Подробиці автопригоди на майдані Соборному: водію стало погано за кермом play_circle_filled photo_camera 10:21 У міській раді з нагоди Дня Національної гвардії України відзначили нацгвардійців photo_camera 10:00 «Житомирська політехніка» обрала ректора
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up