Сьогодні набув чинності Закон про мову: що зміниться

Сьогодні набув чинності Закон про мову: що зміниться

Він встановлює цілий перелік посадових осіб, які повинні володіти державною мовою

16 липня в Україні набув чинності закон про державну мову. Це сталося через два місяці після опублікування його в офіційній пресі, - повідомляє 5.ua.

Закон, що має назву "Про забезпечення функціонування української мови як державної", гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Він також передбачає відповідальність посадовців за незнання мови. Втім, ця норма діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

Закон встановлює цілий перелік посадових осіб, які повинні володіти державною мовою. Насамперед, серед них президент України. Крім держслужбовців, українську зобов'язані знати депутати всіх рівнів, офіцери, службовці за контрактом, лікарі комунальних та державних лікарень, директори шкіл, адвокати, нотаріуси, а також рядові, сержанти Національної поліції та інших правоохоронних органів. Чиновників, депутатів, інших посадових осіб, які не користуються на роботі державною мовою, пропонують штрафувати.

При цьому закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин, заявляють його співавтори в уряді та парламенті.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мову. Поправки до документа парламентарії розглядали на пленарних засіданнях майже два місяці – з 28 лютого.

Новини за темою Читайте також
Коментарі (1)
  • Глеб Китаев

    Зелупня та його посіпак теж будуть штрафувати?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up