Сміттєпереробний завод у Житомирі: мрія чи реальність?

Сміттєпереробний завод у Житомирі: мрія чи реальність?

За два-три роки у  місті побудують сміттєпереробний завод. У цьому переконаний міський голова Сергій Сухомлин.

Більш детально про будівництво розповів журналістам очільник міста Сергій Сухомлин під час брифінгу після поїздки до Словенії. За його словами, вартість заводу становитеме близько 10 млн євро, що значно дешевше, ніж пропонували європейські сусіди.

"Були польські компанії, німецькі компанії, арабські фонди, які говорили про 80, 90 млн євро і так далі. Польські компанії починали від 35 млн євро. І це було автоматичне обладнання. У нас є своя специфіка, якої немає в Європі. Це яскраво виражена сезонність відходів. Всі ми пам'ятаємо кавуни або консервацію. І технологія, і морфологія сміття різко змінюється. Переналаштування автоматичних ліній коштує дуже дорого і не дає такої якості, як напівручна робота. Це те, що використовують саме словенські сміттєпереробні центри. А вартість такого заводу, коли ми використовуємо ручну працю, у кілька разів дешевша. Вартість заводу  10 млн євро", - говорить міський голова.

Сергій Сухомлин розповів й про те, що якщо діяти за алгоритмом, який пропонують словенські партнери, вже за 2-3 роки місто  отримає сучасний завод по переробці твердих побутових відходів.

"Основна мета поїздки до Словенії – подивитись на той досвід, який має ця країна в роботі з твердими побутовими відходами. Я відвідував до цього абсолютно різні сміттєпереробні центри. Це була і Німеччина з суперсучасним автоматичним обладнанням вартістю в сотні мільйонів євро. Це були сміттєспалювальні заводи в Китаї. Словенія найближча до нас і за ментальністю, і навіть за походженням твердих побутових відходів. Вони не можуть дозволити собі проекти вартістю в сотні мільйонів, вони зробили високоефективні центри, у яких досить висока глибина переробки сміття", - каже Сергій Сухомлин..

Міський голова наголосив на тому, що раніше будівництво сміттєпереробного заводу було лише мрією, а тепер, завдяки таким поїздкам, це дійсно реальний крок до втілення ідеї у життя.

«Ми перейшли від мрії вже до конкретних кроків. Тому що минулого року була прийнята програма по міських радах із поводження з твердими побутовими відходами, чого не було до цього. Це – перше. Другий момент: були виділені на сесії гроші на розробку техніко-економічних обґрунтувань на будівництво цього заводу. Ця стадія в найближчі місяці буде, і у нас на руках будуть готові ТЕО. Після цього вже можна буде приступати безпосередньо до проектування», – зазначив мер міста.

На запитання, де саме побудують завод, міський голова відповів, що міськарада вже має 3 варіанти місцезнаходження сміттєпереробного заводу, проте це поки таємниця.

"Будівництво сміттєпереробного заводу  залежить перше – від відповідної земельної ділянки. На даний момент є три варіанти. Я не буду зараз їх оголошувати, тому що я не хочу поки спеціально створювати напругу. Для нас важливо, щоб представники громад своїми очима все побачили. Умовно кажучи, сміттєспалювальний завод – і вже через 300 м житло відповідає усім екологічним нормам",  - пояснює Сергій Сухомлин.

Аліна Бойко

0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі (6)
 • Sergiy Sydorenko

  То він сміттєпереробний чи сміттєспалювальний ?
 • Ekaterina Kokoeva

  Дуже хочеться щоб у Нас був такий завод.
 • Ирина Спирина

  Повинна стати реальнистю
 • Elena Malinovskaya

  Весь мусор будет в Житомире?! может я что то не понимаю, но разве это хорошая идея?! какие плюсы?!
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up