Скільки витратила Житомирщина на ремонт доріг завдяки «урядовому експерименту»?

Український уряд не втомлюється ставити експерименти над країною. Однак потрібно визнати, що цього разу експеримент з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг виявився вдалим.

 

Скільки витратила Житомирщина на ремонт доріг завдяки «урядовому експерименту»?

Експеримент з розвитку автомобільних доріг загального користування було запроваджено з 1 вересня 2015 року, він діяв у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областях і місті Києві. Цьогоріч Кабмін затвердив проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. №726» і розширив ареал проведення експерименту на всю територію України, продовживши термін його дії до 1 січня 2018 року.

Уряд запевнив, що реалізація цього проекту не потребує додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів. Крім того, передбачається, що у разі перевиконання надходжень митних платежів по всій території України, 50% такого перевиконання направлятиметься на дороги конкретним регіонам.

На скільки «наекспериментувала» Житомирщина?

За інформацією Житомирської митниці ДФС, протягом січня-серпня поточного року на реконструкцію доріг у рамках експерименту щодо перерахування 50% від перевиконання надходжень митних платежів, Житомирською митницею ДФС забезпечено 177,8 млн грн. Така сума коштів надійшла із державної казни до спеціального фонду бюджету Житомирщини на ремонт доріг загального користування.

«Фінансування експерименту щодо реконструкції доріг Житомирської області забезпечили за рахунок перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів – податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного та вивізного мита, які сплачуються при митному оформленні товарів у зоні діяльності Житомирської митниці ДФС», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають фіскали, за 8 місяців поточного року до Держбюджету України перераховано 1877,3 млн грн. митних податків і зборів. «Індикативні показники Міністерства фінансів України перевиконано на 29,8%, додатково забезпечено 430,5 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року, фактичні надходження зросли на 28,8%, або майже на 419,7 млн грн. Зокрема, у серпні перераховано 287,2 млн грн. митних податків і зборів, що складає 130,3% виконання індикативу Мінфіну. Порівняно з серпнем 2016 року надходження зросли на 48%, або майже на 93 млн грн», – повідомляють у  Житомирській митниці ДФС.

Експерименти закінчуються. За що містам фінансувати ремонт доріг у 2018 році?

Ігор Онищук, аналітик з питань бюджету Асоціації міст України:

«Експеримент з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування показав минулого року хороші результати. Завдяки надходженням вдалося відремонтувати значну частину доріг загального користування. Тому він був поширений на всю територію України. Дія експерименту обмежується 1 січня 2018 року.

Нагадаю, експеримент дозволяє направляти 50% від перевиконання плану з митних надходжень на ремонт доріг.

Перше півріччя 2017 року продемонструвало значний ріст обсягу коштів. А у другому півріччі тренд змінився.

Чому відбулося поступове зменшення таких надходжень від експерименту та яка його доля у 2018 році?

Причина скорочення надходжень цілком об’єктивна. Побачивши реальні темпи зростання, уряд почав вносити зміни до розпису цих надходжень, підвищивши план за ними.

Це дало змогу збільшити планові показники по доходах державного бюджету, наповнити державну скарбницю і передбачити додаткові видатки на ті сфери де з’явилися прогалини, а саме на пільги та житлово-комунальні субсидії, медицину, перші вибори в ОТГ та ін.

Нагадаю, що експеримент з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування передбачено лише до 1 січня 2018 року, але враховуючи позитивні результати окремі народні депутати розглядають варіант його продовження в наступному році.

Натомість Мінфін виступив проти такого механізму додаткового фінансування доріг загального користування, що чітко відображено в Основних напрямах бюджетної політики на 2018-2020 роки. На сьогодні бюджетна декларація подана на розгляд Верховної Ради.

В принципі позиція Мінфіну цілком обґрунтована, оскільки починаючи з 1 січня 2018 року в Україні починають діяти закони про створення державного дорожнього фонду у складі спецфонду державного бюджету.

Передбачається, що 35% коштів дорожнього фонду будуть витрачатися на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Ці кошти будуть виділятись у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Загалом, можна констатувати, що все ж фінансування дорожньої галузі за останні роки почало відновлюватись. Є сподівання, що з появою дорожнього фонду з 2018 року фінансування дорожнього господарства, зокрема, як доріг комунальної власності, так і доріг загального користування, значно покращиться».

Матеріал підготовано в рамках співпраці з проектом «VoxConnector».

Дмитро Соколов

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:54 Почути Україну. Як розвивається сучасна музика? 17:21 Найближчим часом буде прийнято Нацплан управління відходами до 2030 року, - Геннадій Зубко 17:01 Стресовий туризм: чому туроператори підвели більше 1000 українців 16:41 За контрабанду до в’язниці. Як держава посилює контроль на митниці? Від читача 12:19 На окупованому Донбасі новий дефіцит і тотальне подорожчання 16:22 Відкрито реєстрацію на корпоративні забіги Нова Пошта Космічний напівмарафон 16:01 У річці Роставиця в районі Ружина вміст кишкової палички у воді майже удвічі перевищує допустимий рівень 15:39 До Москви - тільки на ведмедях? 15:22 Як отримати земельну ділянку учасникам АТО 15:00 Пункт пропуску «Майдан Копищанський» буде реконструйовано за 700 тис. грн 14:43 В обласному центрі триває ярмарок меду 14:20 На околиці Житомира дільничний офіцер переслідував втікача з психлікарні 14:00 Житомирські прикордонники помолилися біля чудотворних ікон з гори Афон 12:40 Реальні доходи українців зросли на 10 відсотків, - Держстат 12:19 Писатимемо по-новому? Оприлюднено проект зміненого правопису 12:03 Громадянина Туреччини, причетного до смертельної ДТП на трасі Київ - Чоп, затримано 12:00 АМУ звернулася до Голови ЦВК щодо призначення виборів в об’єднаних громадах та скасування рішення, яке унеможливлює їх проведення 11:42 Область отримає 9 тис. 700 доз інактивованої вакцини для профілактики поліомієліту 11:27 Житомир - у зоні комфорту: синоптик розповіла про погоду найближчих днів 11:21 Троє вчителів з Житомирщини увійшли до ТОП-50 премії Global Teacher Prize Ukraine-2018
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up