За останній тиждень січня, за даними лабораторного центру, є підвищення епідемічного процесу, і епідемічний процес з приводу захворювання на ГРВІ та грип оцінюється як високий. Про це говорили під час брифінгу щодо епідемічної ситуації у Житомирі.
За словами заступниці міського голови Марії Місюрової (на фото), наразі спостерігається перевищення порогу майже на 67%:
"У нас на 30 січня рівень захворюваності на ГРВІ по Житомиру становить 1466 на 100 тисяч населення, що на 41% вище рівня захворюваності минулого тижня. В більшості випадків захворювання стосуються дітей віком від 5-14 років. Серед дітей і пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, серед дорослих виявлено переважно грип. Наші заклади надають медичну допомогу в повному обсязі".
Серед молодшого населення протягом січня було майже 1700 звернень, госпіталізовано з них 1400 дітей.
«За січень у стаціонар лікарні звернулося 1690 дітей. З них госпіталізовано 1400 дітей. 1250 дітей проліковано з встановленням діагнозів вірусна інфекція та грип. З них виявлено ускладнення – 224 пневмонії», - повідомив Володимир Галайба, директор КП «Дитяча лікарні ім. В.Й.Башека».
Також під час брифінгу нагадали, що центр ПМСД працює з 8-20 години, а також в суботу та неділю, у разі невідкладних ситуацій. У разі хвороби, в першу чергу потрібно звертатися до свого сімейного лікаря або педіатра.
«За нашими даними, практично 85-87% населення вже має свого лікаря, вони задекларовані. Практично 99% є декларації по педіатрії. А вже якщо є потреба, то сімейний лікар або педіатр направляє на лабораторне обстеження, а потім, якщо потрібно зробити рентген, і консультація вузьких спеціалістів або госпіталізація в стаціонар – теж направляють», - пояснює Марія Місюрова.
Фахівці пояснюють, що дійсно, можливості діагностики будуть ефективніші в стаціонарі, в кожному окремому випадку треба діяти індивідуально, і тут все залежить від того, куди вас спрямує лікар.
За словами заступниці міського голови, по місту наразі дуже багато самозвернень, особливо у вихідні дні, що спричиняє навантаження на лікарні:
«Я хочу, щоб ми всі толерантно відносилися один до одного і з порозумінням, тому що те навантаження, яке є на лікарні та на приймальному відділенні, тут і черги виникають, і йде навантаження на лікарів. Є багато випадків, коли проблему можна вирішити на рівні сімейного лікаря, або педіатра на амбулаторному рівні. Якщо дійсно необхідно, то лікар спрямовує на стаціонарне лікування».
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 44 від 27 листопада 2024
Читати номер