Біля Богунського кар’єру мешканці прилеглих будинків вийшли на протест.
Причина акції – новозведений паркан, який після завершення робіт перекриє місцевим мешканцям зону відпочинку, а саме Богунський кар’єр та дорогу, яка веде у ліс, зокрема до парку, де розташований пам’ятник жертвам Голокосту.
Ба більше, на сьогодні скандал навколо Богунського кар’єру набирає обертів. Минулого тижня до місцевих приїхав власник приватизованої ділянки, де нині встановлюється паркан. Але спілкування не вийшло. Власник ділянки переконує, ця земля була у продажу понад 5 років, а придбав він її 4 місяці тому. На вимоги місцевих показати усі дозвільні документи – відмовився, але потім документи купівлі-продажу все ж показав присутнім депутатам Житомирської районної ради.
«Ви хочете, щоб я надавав вам звіт про свої дії у себе на землі, а я хочу відповідного звіту від вас. Відзвітуйте теж мені, як у вас з’явилася приватна територія. І взагалі що буде будуватися на моїх ділянках, це особисто моя справа», – наголосив власник ділянок Платон Агеєв.
Мешканці околиці Житомира звернулися до районної ради з приводу захоплення земельних ділянок біля Богунського кар’єру. Одночасно на місці проводилося засідання трьох комісій райради: регламентної, земельної та екологічної. Запрошували й представників Держгеокадастру, однак ніхто не з’явився.
«Зараз відповідні комісії зроблять заміри, зберуться на спільне засідання комісій, зроблять висновки і звернуться до всіх відповідних органів», – повідомив голова Житомирської районної ради Олександр Блощинський.
За участю фахівців були обміряні всі прилеглі ділянки і результати вимірів було протокольно зафіксовано. Але, за словами екологів, для кінцевої оцінки необхідно додатково з’ясувати площу водойми.
Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять Державного агентства водних ресурсів України надало відповідь на запит стосовно технічних умов навколо кар’єру: «Богунський кар’єр розташований на північно-західній околиці м. Житомира. Загальна площа кар’єру 1,1 га, середня глибина 30 м. Згідно з Водним кодексом України (ст. 88) прибережні захисні смуги – встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше З гектарів – 25 метрів; для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смути подвоюється. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проєктами землеустрою».
Основною претензією до власника було те, що встановлення паркану перешкоджає проїзду пожежникам у разі загоряння. Але новий власник запевняє, що поряд є проїзд і вогнеборці жодного разу взагалі не користувалися водоймою. До того ж власник пообіцяв покращити стан навколишньої території.
Мешканцями району створено ініціативну групу, яка разом із депутатами районної ради буде з’ясовувати законність приватизації. Нинішнього та попереднього власника вже викликали до Державної екологічної інспекції, аби вони надали акт про встановлення межових знаків та технічну документацію.
«Є заяви від мешканців району, там близько 200 підписів, тому ми зробили спільне виїзне засідання Житомирської районної ради спільно з територіальною громадою для того, щоб розібратися у ситуації, зробити запити у різні контролюючі органи, зробити заміри. Коли ми отримаємо результати, ми узагальнимо це і будемо спілкуватися із власником, закликаючи на діалог, конструктив і недопущення зіткнення між власником та населенням. Ми сьогодні побачили, що у власника є документи на земельні ділянки, він їх купив, вони сьогодні мають призначення під особливе сільське господарство, це не передбачає капітальної забудови», – прокоментував голова Житомирської районної ради Олександр Блощинський.
За словами голови районної ради, депутати продовжать розбиратися у ситуації, а наступне виїзне засідання проведуть після того, як отримають відповіді від Держгеокадастру та екологічної інспекції.
Руслан Мороз
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер