Рятувальники Житомирщини попереджають: обережно, тонкий лід!!!

Рятувальники Житомирщини попереджають: обережно, тонкий лід!!!

Найчастіше під лід потрапляють любителі риболовлі або допитливі дітлахи. Саме тому, з метою недопущення загибелі людей, особливо дітей, на водоймах, рятувальники постійно проводять роз’яснювальну роботу та профілактичні рейди.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки.

Заходи безпеки:

Якщо ви провалилися під кригу річки або озера: широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не панікуйте! Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вже перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки, або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов`язані ремені, шарфи, або дошки треба за 3-4 метри. Якщо ви не один, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його до дна Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Найголовніше правило, яке вас убезпечить від лиха - не виходьте на лід, яким би спокусливим він не був!

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
09:42 У Житомирі попрощалися з Воїном Михайлом Рябчуком, який повернувся на щиті лише через рік і два місяці 09:25 Лише через рік і сім місяців на щиті повернувся до рідного міста Герой Олександр Савчук 09:00 9 травня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони, прогноз погоди 08:42 «Парад дозволено»: указ Зеленського про Москву став головною інформаційною бомбою 9 травня Від читача 18:29 Військові часто стають мішенню для шахраїв. 16:30 На Житомирщині триває ліквідація масштабної лісової пожежі photo_camera 16:00 1 178 249 одиниць втраченої або викраденої зброї у розшуку в Україні, з них 19 912 тільки на Житомирщині 15:39 Сума шкоди за незаконну порубку понад 300 дерев у Хорошівській громаді на Житомирщині становить майже 2,5 млн грн 15:19 Працівнику служби судової охорони повідомлено про підозру у збуті канабісу 15:00 Масштабна пожежа у Чорнобильській зоні: що відомо про ситуацію та чи є загроза для Житомирщини 14:41 Можливості для ВПО: навчальні матеріали та доступ до програми «Власна справа» 14:21 На державних дорогах Житомирщини з початку року ліквідовано 450 тисяч кв. м вибоїн 14:00 У Житомирі відбулися меморіальні заходи до Дня пам’яті та примирення photo_camera 12:40 Працівники водоканалу готують до запуску житомирські фонтани 12:20 Верховна Рада пропонує посилити відповідальність для ВЛК і ТЦК за порушення під час мобілізації 12:00 6800 гривень штрафу заплатить працівник одного з місцевих маркетів за продаж алкогольних напоїв неповнолітнім 11:20 Рідні загиблих Захисників отримали відомчі нагороди 11:00 «Цвинтарі забирають землю у живих»: у Житомирі знову заговорили про необхідність крематорію 10:40 Віталій Бунечко долучився до зустрічі голів парламентських комітетів та обласних адміністрацій у Офісі Президента України 10:39 За хуліганство в одному з магазинів Житомира двом чоловікам загрожує  від 2 до 5 років позбавлення волі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up