Пускати або ж ні: чи можуть контролери під час карантину здійснювати огляд лічильників

Пускати або ж ні: чи можуть контролери під час карантину здійснювати огляд лічильників

Чи можуть контролери здійснювати огляд лічильників у приватних домоволодіннях під час суворого карантину?

 

На сьогодні це питання досить актуальне та турбує багатьох житомирян, оскільки Житомирщина вже декілька тижнів перебуває у «червоній» зоні і займає одну з лідируючих позицій із захворюваності на коронавірусну інфекцію. 

Свою історію нам розповіла жителька Житомирського району Наталія, яка відмовила в огляді лічильника контролеру через карантин, а у відповідь отримала порцію негативу. Одного дня до будинку жінки завітала контролерка та зазначила, що їй потрібно провести огляд лічильника. Однак господарі будинку відповіли, що на сьогодні дуже складна ситуація з коронавірусом і з метою безпеки вони не можуть впустити на свою територію сторонніх осіб. Самі вони вже літні люди і переймаються за своє здоров’я. На це перевіряюча відповіла, що вона нібито вже перехворіла, однак це все було тільки на словах. 

«Одного дня до нас прийшла контролер та зазначила, що їй потрібно здійснити огляд лічильника. Однак ми зауважили, що зараз Житомирщина у "червоній" зоні і у нашому селі досить складна ситуація з коронавірусом. Тому ми переймаємось за свою безпеку і на сьогодні не можемо впустити її на свою територію, адже розуміємо, що вона контактує з великою кількістю людей. У відповідь почули, мовляв, я вже перехворіла. Однак ви ж розумієте, що це все на словах. Все ж я знову наголосила, що під час карантину ми не можемо впустити сторонніх осіб. У відповідь почула багато негативу. До речі, відносно нещодавно у нас уже робили огляд лічильника, до того ж ми завжди вчасно передаємо всі показники. Ми розуміємо, що маємо допускати контролера і робили це завжди, але не розуміємо, яка є гостра необхідність робити перевірку під час суворого карантину», – розповідає Наталія.

Відео дня

Журналісти «20 хвилин» дізнавалися, чи мають право контролери робити огляд лічильника під час карантину та чи можуть мешканці відмовити їм у цьому. Ми поспілкувались з представниками «Житомиробленерго» та «Житомиргазу», щоб отримати інформацію з цього приводу.

У АТ «Житомиробленерго» зазначають, що «червона» зона та суворий карантин для перевірок не перешкода, а мешканці повинні безперешкодно надавати перевіряючому доступ до лічильників.

«Споживач не може не пустити контролера для перевірки лічильника. У контролера є дезінфектори, маски, якими вони користуються. Вони на роботі і роблять свою роботу. Обхід контролери роблять по обхідному листу: як тільки їм дають обхідний лист, так вони і ходять. Коли та куди ходити – вирішує керівництво РЕМА. Взагалі контролер може прийти раз у пів року, а може і раз у три місяці, деякі майже і щомісяця приходять», – зазначили у кол-центрі «Житомиробленерго». 

У ПАТ «Житомиргаз» наголошують, що під час карантину контролери можуть здійснювати свою діяльність, однак з дотриманням всіх карантинних вимог. Якщо споживач все ж вирішив, що візит перевіряючого може нашкодити його здоров'ю і не надав доступ до лічильника, ніяке покарання його не чекає. Однак у «Житомиргазі» все ж радять увійти у становище та співпрацювати з контролерами, оскільки ті виконують свою роботу. 

«Немає таких обмежень, навіть у "червоній" зоні, які б забороняли здійснювати таку діяльність. Основна вимога – не порушувати вимогу про певну кількість людей в одному приміщенні на 10 кв. м. Коли приходить контролер, він забезпечений всіма засобами захисту – це і маска, і рукавички. До того ж контролер перебуває у приміщенні нетривалий час, щоб виконати свою роботу. Наші працівники діють в межах своїх законних повноважень, тобто вони не можуть силоміць зайти, вони будуть звертатись до громадян, щоб їх впустили для перевірки контрольних показань лічильника. Якщо їх не впустять, то вони все одно будуть звертатися повторно», – зазначають у «Житомиргазі».

У «Житомиргазі» пояснюють: огляд лічильників має відбуватися не рідше ніж раз у пів року, а інколи і частіше. Це може бути пов’язано з ліквідацією аварійних витоків або з проведенням певних робіт. Також візит контролера може передбачати перевірку контрольних показань лічильника.

Анна Сергієнко

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (16)
  • Світлана Хробуст
    Якщо буде газовий витік то людина сама викличе кого потрібно,нема чого шастать в карантин.
  • Сергей Зайцев
    Это что за спецконтролеры появились , запреты им все непочём, проблему решит только получение трендюлей
  • Larisa Osipchuk
    Ходять без маски і без рукавичок, без засобів.
  • Олена Федчук
    Карантинні обмеження обійти не можливо.
    Але як подавати показники,то вирішує кожен сам.
    А пенсіонери ,хто сам проживає ,як може подати показники..
    Як їм показувати на телефоні.
    Такі всі розумні : пускати не треба,це теж їх заробіток,а побігати і записати показники.то теж важко,як собача робота...
    У нас в Україні багато чого недосконале...
    А на рахунок того ,що щось  перенесуть ...
    Ось так можна бачити де світське суспільство,а де прості люди...
    No comments.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up