Спецтема: карантин

Прорвало стояк: що робити і хто має ремонтувати

Прорвало стояк: що робити і хто має ремонтувати

Все частіше, а точніше, майже щодня, споживачі послуг ЖКГ стикаються з різними проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то в опалювальний сезон батареї у квартирі холодні, то рахунки за спожиті послуги лякають астрономічними цифрами.

Втім, цього разу до редакції «20 хвилин» звернулись мешканці однієї з багатоповерхівок Житомира з наступним питанням: у них прорвало загальний стояк, у ВЖРЕПі їм повідомили, що труба повністю відслужила своє, тому потребує повної заміни.

Заміна стояків водопостачання та каналізації в житлових будинках - питання дуже актуальне. Все має свій термін служби, а в наш час аварійність інженерних комунікацій не тільки викликає незручності, але й обходиться дорого.

Як вирішувати комунальні питання у даному випадку (хто несе відповідальність, на кого впадуть фінансові витрати і т. п.), нашому журналісту розповів експерт з питань ЖКГ, депутат Житомирської міської ради Ігор Скоропад.

«Все залежить від того, де цей стояк проходить. Якщо він проходить в квартирі, це є внутрішньоквартирна мережа, то, безумовно, відповідальність несе власник. Якщо ж це внутрішньобудинкові загальні мережі, то їх обслуговує підприємство, яке здійснює утримання будинку, тобто ВЖРЕП, ОСББ або керуюча компанія. Саме вони повинні виконати ремонт чи заміну стояка. А те, що відходить від основного стояка до квартири, то з цього місця починається відповідальність власника квартири. А якщо стояк загальний, той, що проходить з 1 по 9 поверх, то ремонтні роботи виконує ВЖРЕП, а власник зобов'язаний надати його працівникам доступ, для того, щоб вони зробили цей ремонт. Якщо від цієї труби каналізаційної відхід вже в вартиру і він зіпсувався, то ремонт виконує власник. Звичайно, його можна зробити і силами ВЖРЕПу, однак за власні кошти», - пояснив Ігор Скоропад.

Алла Гетьман

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up