Отримати свідоцтво про народження і прописати новонароджених житомирян можна і у пологовому будинку

У Житомирі запровадили новий сервіс, який спрощує проведення державної реєстрації народження дитини та видачу свідоцтва про народження. Відтепер свідоцтво про народження дитини можна отримати не лише у відділі ДРАЦС, а й у пологових будинках міста.

 

Отримати свідоцтво про народження і прописати новонароджених житомирян можна і у пологовому будинку

Після народженням дитини її батьки завжди мають багато питань юридичного характеру. Одні з головних — це свідоцтво про народження та прописка новонародженої дитини. Вже за традицією, більшість мам і татусів думають про це в останню чергу.

Проте, нині Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області допомагає вирішити подібні питання. Для цього проводиться виїздний прийом житомирян у закладах охорони здоров'я, де приймаються пологи. Так працівники Житомирського міського відділу ДРАЦС примають документи, необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини та видачі свідоцтв про народження. У Житомирі працівники з цих питань працюють у режимі фронт-офісу у Житомирському обласному перинатальному центрі та Центральній міській лікарні № 1.

Для того, щоб подати заяву про реєстрацію народження дитини, батькам надається один місяць з дня народження дитини безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Ця реєстрація є безкоштовною за письмовою або усною заявою обох батьків.

Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються: медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров'я, де приймаються пологи; паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків, документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб (та його копія), заява матері, спільна заява матері та батька дитини).

До того ж, минулої осені батькам надали можливість одночасно з реєстрацією народження зареєструвати і місце проживання своєї дитини. За бажанням батьків документи для дитячої прописки можна подати через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення реєстрації народження дитини як у відділі , так і у пологових будинках. Для того, щоб зареєструвати місце проживання дитини, батьки мають три місяці з дня реєстрації її народження.

Для прописки новонародженого необхідні: заява, свідоцтво про народження дитини, свідоцтва про шлюб батьків та документи, що посвідчують особу батьків, паспорт. Новонароджену дитину можна зареєструвати за місцем реєстрації проживання батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то вона може бути зареєстрована у будинку опікуна. Якщо дитинка має батьків, то її можна зареєструвати тільки з ними. Тому реєстрація прописки маляти до бабусі або до іншого родича неможлива. Варто зазначити, що батьки мають право зареєструвати малюка у своєму домі без згоди  інших членів сім’ї та власника. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, при заповненні заяви необхідна присутність обох батьків.

Проте, затягувати з першими документами новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь-якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописавши своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки новонародженого (накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження).

Марина Михальчук

Новини за темою
Коментарі
17:57 Впорядкуйте спортивний майданчик біля свого дому - стартує всеукраїнська акція 17:50 Вірменин не зміг перевезти через кордон «Mercedes-Benz C 180» через підроблене доручення 17:20 З початку квітня у водоймах Житомирської області розпочинається нерест 17:04 21 березня у Житомирі проведуть тест першого електробуса 17:00 Житомирські аудитори виявили порушень на 252 тис. грн в Управлінні праці та соціального захисту населення Черняхівської райдержадміністрації 16:45 «Гаряча лінія» з питань сім’ї, молоді, спорту 16:30 Чоловік з бійцівською собакою не хотів виходити з магазину, за що отримав від поліцейських 16:21 На Житомирщині прокуратура попередила неправомірне зменшення майже на 40 га земель лісового фонду для розробки піщаного кар’єру 16:07 Наше майбутнє залежить від нас 16:00 Уряд виділив 400 млн грн. на компенсації за «теплими кредитами», з яких 190 млн грн. – саме для ОСББ! 15:45 Житомирські митники вилучили у громадянина Молдови заборонений медичний препарат 15:33 СБУ завадила створенню "Житомирської народної республіки" 15:20 Рятувальники вилучили зі снігових заметів 5 транспортних засобів

19 березня завершується реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року, - повідомляє сайт zno.osvita.ua.

18 березня о 13:30 до Служби порятунку «101» м. Коростень надійшло повідомлення про те, що автомобіль швидкої допомоги застряг...

Уже у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних...

У п'ятницю, 16 березня, житомирський ФК "Полісся" у контрольному матчі обіграв харківський аматорський колектив "Водоканал".

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up