У Житомирі запровадили новий сервіс, який спрощує проведення державної реєстрації народження дитини та видачу свідоцтва про народження. Відтепер свідоцтво про народження дитини можна отримати не лише у відділі ДРАЦС, а й у пологових будинках міста.
Після народженням дитини її батьки завжди мають багато питань юридичного характеру. Одні з головних — це свідоцтво про народження та прописка новонародженої дитини. Вже за традицією, більшість мам і татусів думають про це в останню чергу.
Проте, нині Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області допомагає вирішити подібні питання. Для цього проводиться виїздний прийом житомирян у закладах охорони здоров'я, де приймаються пологи. Так працівники Житомирського міського відділу ДРАЦС примають документи, необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини та видачі свідоцтв про народження. У Житомирі працівники з цих питань працюють у режимі фронт-офісу у Житомирському обласному перинатальному центрі та Центральній міській лікарні № 1.
Для того, щоб подати заяву про реєстрацію народження дитини, батькам надається один місяць з дня народження дитини безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Ця реєстрація є безкоштовною за письмовою або усною заявою обох батьків.
Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються: медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров'я, де приймаються пологи; паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків, документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб (та його копія), заява матері, спільна заява матері та батька дитини).
До того ж, минулої осені батькам надали можливість одночасно з реєстрацією народження зареєструвати і місце проживання своєї дитини. За бажанням батьків документи для дитячої прописки можна подати через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення реєстрації народження дитини як у відділі , так і у пологових будинках. Для того, щоб зареєструвати місце проживання дитини, батьки мають три місяці з дня реєстрації її народження.
Для прописки новонародженого необхідні: заява, свідоцтво про народження дитини, свідоцтва про шлюб батьків та документи, що посвідчують особу батьків, паспорт. Новонароджену дитину можна зареєструвати за місцем реєстрації проживання батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то вона може бути зареєстрована у будинку опікуна. Якщо дитинка має батьків, то її можна зареєструвати тільки з ними. Тому реєстрація прописки маляти до бабусі або до іншого родича неможлива. Варто зазначити, що батьки мають право зареєструвати малюка у своєму домі без згоди інших членів сім’ї та власника. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, при заповненні заяви необхідна присутність обох батьків.
Проте, затягувати з першими документами новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь-якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописавши своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки новонародженого (накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження).
Марина Михальчук
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер