Отримати свідоцтво про народження і прописати новонароджених житомирян можна і у пологовому будинку

У Житомирі запровадили новий сервіс, який спрощує проведення державної реєстрації народження дитини та видачу свідоцтва про народження. Відтепер свідоцтво про народження дитини можна отримати не лише у відділі ДРАЦС, а й у пологових будинках міста.

 

Отримати свідоцтво про народження і прописати новонароджених житомирян можна і у пологовому будинку

Після народженням дитини її батьки завжди мають багато питань юридичного характеру. Одні з головних — це свідоцтво про народження та прописка новонародженої дитини. Вже за традицією, більшість мам і татусів думають про це в останню чергу.

Проте, нині Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області допомагає вирішити подібні питання. Для цього проводиться виїздний прийом житомирян у закладах охорони здоров'я, де приймаються пологи. Так працівники Житомирського міського відділу ДРАЦС примають документи, необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини та видачі свідоцтв про народження. У Житомирі працівники з цих питань працюють у режимі фронт-офісу у Житомирському обласному перинатальному центрі та Центральній міській лікарні № 1.

Для того, щоб подати заяву про реєстрацію народження дитини, батькам надається один місяць з дня народження дитини безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Ця реєстрація є безкоштовною за письмовою або усною заявою обох батьків.

Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються: медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров'я, де приймаються пологи; паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків, документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб (та його копія), заява матері, спільна заява матері та батька дитини).

До того ж, минулої осені батькам надали можливість одночасно з реєстрацією народження зареєструвати і місце проживання своєї дитини. За бажанням батьків документи для дитячої прописки можна подати через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення реєстрації народження дитини як у відділі , так і у пологових будинках. Для того, щоб зареєструвати місце проживання дитини, батьки мають три місяці з дня реєстрації її народження.

Для прописки новонародженого необхідні: заява, свідоцтво про народження дитини, свідоцтва про шлюб батьків та документи, що посвідчують особу батьків, паспорт. Новонароджену дитину можна зареєструвати за місцем реєстрації проживання батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то вона може бути зареєстрована у будинку опікуна. Якщо дитинка має батьків, то її можна зареєструвати тільки з ними. Тому реєстрація прописки маляти до бабусі або до іншого родича неможлива. Варто зазначити, що батьки мають право зареєструвати малюка у своєму домі без згоди  інших членів сім’ї та власника. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, при заповненні заяви необхідна присутність обох батьків.

Проте, затягувати з першими документами новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь-якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописавши своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки новонародженого (накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження).

Марина Михальчук

Коментарі
15:40 Обов’язковий платіж – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію 15:18 23 травня - День героїв України 15:04 У Житомирі поліція оперативно затримала нападників на школярів 14:46 Громадських активістів Любарської ОТГ навчали проектному менеджменту 14:20 Житомирська місцева прокуратура попередила вибуття з комунальної власності 5 ділянок землі вартістю майже один мільйон гривень 14:00 Вилкул: Если власть сформирует «ручную» ЦИК, которая не имеет доверия, – это прямой путь к непризнанию выборов ни в Украине, ни в мире 12:45 Поліція викрила бердичівлянина у причетності до близько двох десятків крадіжок 12:18 На Житомирщині більше шести тисяч громадян замовили витяг з Державного земельного кадастру в онлайн-режимі 12:02 Дизайнерські ідеї будинку: поради експертів 11:46 Голова ОДА затвердив склад комісії, яка проведе службове розслідування щодо процедурного питання спецперевірок 11:20 У Житомирі за збут наркосировини судитимуть організатора злочинної групи екс-поліцейського та двох її учасників 11:01 Через бездіяльність житомирської влади у місті назріває екологічна катастрофа 10:46 Біля 30 озброєних осіб увірвались на державне підприємство у Черняхівському районі

20 травня громадською організацією «Перспектива» спільно з Клінікою дружньою до молоді було проведено акцію до Всесвітнього...

Прокуратура Житомирщини вимагає зняти з розгляду на сесії облради проект про відведення ТОВ «Валки-Ільменіт» 115 га земель...

У Міністерстві юстиції створили реєстр підприємств-боржників по заробітній платі.

18 травня пішли з місць навчання та не повернулися 15-річні Ганна Ходаківська та Едуард Янчук, жителі м. Коростеня.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up