Олевська та Любарська ОТГ впроваджують практику громадського бюджету

Олевська та Любарська ОТГ впроваджують практику громадського бюджету

Дві громади Житомирської області впроваджують громадський бюджет за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Олевська та Любарська об'єднані громади пройшли конкурсний відбір щодо участі у проекті «Бюджет участі як інструмент розвитку громади», який реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», та розпочали інформування і навчання громадян.

«Партиципаторні практики дозволяють залучити до пошуку рішень проблем громади креативну частину населення. Крім того, громадський бюджет дозволяє активізувати населення ОТГ та визначити актуальні пріоритети розвитку громади», – вважає радник з комунікації Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Клименко.

На сьогодні обидві громади вже прийняли відповідні рішення сесій, якими затвердили Положення про громадський бюджет. Таким чином Любарська ОТГ виділила 600 тисяч гривень на ініціативи громадян, а Олевська ОТГ – 2,5% від затвердженого розміру видатків бюджету розвитку. Також Олевську громаду відібрали до числа 6 ОТГ України, які спільно з ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» отримають можливість зйомки проморолика про громаду.

«Ми сподіваємось за допомогою громадського бюджету активізувати жителів громади. Це ефективна практика, яка ґрунтується на необхідності постійно вести діалог із людьми, починаючи від подачі проектних пропозицій і до реалізації проекту, саме таким чином налагоджується стала комунікація між владою та громадою, а жителі долучаються до розвитку територій та беруть на себе частину відповідальності» - переконаний заступник голови Олевської ОТГ Олександр Ніколайчук.

В обох громадах вже розпочались інформаційні та навчальні заходи для населення. Зокрема у селі Стара Волиця Любарської ОТГ Дмитро Клименко провів тренінг «Громадський бюджет. Від активних людей до активістів».

«Ми вже провели декілька таких навчань. У старостинських округах ми збираємо активних жителів та показуємо кращі практики громадського бюджету в Україні. Також на таких зборах ми показуємо, як оформлювати проектну пропозицію, де можна знайти інформацію про інші проекти та ідеї», – розповіла заступник голови Любарської ОТГ Олена Гуменюк.

Нагадаємо, що партиципаторні практики у своїй роботі вже використовують Баранівська та Станишівська ОТГ. Також у Станишівській ОТГ один із проектів бюджету участі передбачає будівництво сонячної електростанції на даху школи.

Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету.

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up