На Житомирщині офіційно заборонили російськомовний культурний продукт

На Житомирщині офіційно заборонили російськомовний культурний продукт

Відтепер в області під забороною культурні блага російською мовою.

Під час 19-ї сесії Житомирської облради VII скликання 25 жовтня депутати підтримали рішення про введення мораторію на російськомовний культурний продукт на території області. Наша область стала другою після Львівської, яка прийняла подібне рішення у вересні поточного року.

Згідно з прийнятим депутатами Житомирської облради рішенням, в області запроваджується мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України.

«Рекомендувати Житомирській обласній державній адміністрації створити міжвідомчу робочу групу з проведення систематичної роз’яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області, включивши у її склад представників правоохоронних органів, райдержадміністрацій та громадськості області», – йдеться у проекті рішення.

У Законі України «Про національний культурний продукт» знаходимо визначення, що культурний продукт (культурні блага) – товари та послуги, що виробляються (тиражуються) в процесі культурної діяльності на основі творів і служать для задоволення громадянами своїх творчих, духовних, дозвіллєвих потреб (видання, фільми та їх демонстрація, аудіопродукти (фонограми, аудіоальбоми), вироби ужиткового мистецтва, театральні та циркові вистави, концерти тощо).

Як саме контролюватимуть виконання рішення про мораторій на російськомовний культурний продукт в області і яким чином каратимуть порушників – наразі невідомо. У проекті така інформація відсутня. Тож поки що це рішення більше нагадує популістичне.

Тим часом організатори концертів підраховують можливі збитки. Є ряд російськомовних виконавців, концертні програми яких були затверджені ще задовго до того, як мораторій було введено. «Перш за все, потрібно керуватися інтересами глядачів. Невже деякі колективи, які виступають російською мовою, вважатимуться під забороною? Глядачу не заборониш відвідувати концерти та вистави популярних виконавців. Хто виграє від того, що російськомовні артисти виключать наше місто зі своїх гастролів тільки через те, що у нас під забороною російськомовний продукт?» – розповів менеджер зі зв`язків з громадськістю та ЗМІ Event Studio «Siluet» Сергій Полубінський.

На найближчому засіданні комісії з гуманітарних питань більш детально розглянуть це питання.

Ольга Сідлецька

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі (3)
  • Katerina Kotenko

    Это уже неизлечимо походу
  • Олег Бабский

    ИДИЕТЫ
  • Анна Павленко

    И сразу жить станет лучше,в этом вся проблема
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up