Мор риби у річках Тетерів та Гнилоп'ять стався з природних причин - екологи

Мор риби у річках Тетерів та Гнилоп'ять стався з природних причин - екологи

636 особин товстолоба у річках Тетерів та Гнилоп'ять загинули від асфіксії, спричиненої забитими зябрами.

Про це розповідає Суспільне з посиланням на фахівчиню Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області Владлену Черненко.

За її словами, фахівці передали проби загиблої риби для аналізу.

"Проби загиблих біоресурсів направили до Житомирської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби на дослідження, – розповідає Владлена Черненко. – Ми отримали результат цього дослідження. Припущення лабораторії, що риба загинула у результаті асфіксії: забиті зябра риби і напіврозкладена печінка. Це природні фактори, які не пов'язані зі скидами. Є припущення, що риба після зимової сплячки починає інтенсивно їсти водорості. Водорості є абсорбентом. Вони можуть накопичувати у собі отруйні речовини, які впливають на стан риби".

Мор товстолоба зафіксували 17 травня у річці Тетерів на ділянці від дитячого пляжу Гідропарку до дамби у селі Тетерівка, та від дамби до впаду у річку Гуйва. Про це розповів фахівець управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в області Роман Демянчук.

"Під час обстеження виявили 441 екземпляр товстолоба, – каже Роман Демянчук. – Також відібрали живого товстолоба для аналізів у Держпродспоживслужбу. Це риба загальною вагою від трьох до чотирьох кілограмів – трирічна-чотирирічна риба. Також подібний факт зафіксували у Бердичеві на річці Гнилоп'ять – загинули 195 рибин товстолоба".

Читайте також:

На річці Тетерів в межах Житомира виявили масовий мор риби.

Врятувати Житомирське водосховище: фахівці та громадськість вивчали ситуацію із загибеллю риби на Тетереві.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (11)
 • Виктор Микитенко

  Казки бабусі Орини
 • Сергій Гаврилюк

  А який же дурень зариблював ставковою рибою, річку? Знову бабло зписується, ото витягли всю річкову в 14р, а тепер проблеми, не керівникам, а людям простим , а їм що наступати бігти, що відступати, бігти, гроші наші по карманам і все.
 • Владимир Горай

  Этого ( мера) типо господина сухомлина по окончанию войны ,считаю Пожизненно! С конфигурацией у родственников!
 • Дмитрий Бобер

  Вчора в міськраді відбулось засідання комісії з теб та нс, на якому зокрема розглядалось питання про мор риби на Житомирському водосховище. Ахінея яку несли представниця ДАМРГ та міськради були настільки абсурдними, що навіть люди далекі від теми реагували на ті спічі з претензією на науковість словами «маразм» і «дурість».
  Але треба визнати факт, що цілей спецоперації по зарибленню для очищення річки від синьо-зеленої водорості не досягнуто, виділені немалі гроші на зариблення вилетіли в трубу і тепер це питання треба дофінансувати коштами на вилучення з річки мертвої риби та її похорони.
  Господарники та професіонали…

  Дмитрий Бобер reply Дмитрий Бобер

  Ruslan Lifer нажаль усе до того йде. Незабаром міськрада буде голосувати за виділення коштів на встановлення пам’ятника карасю та його встановлення на тому місці де колись була річка. Проте і громада мовчить як саме той карась

  Ruslan Lifer reply Дмитрий Бобер

  Дмитрий Бобер памятники кожній рибині окремо замовлятимуть через тендер чи один великий спільний?

keyboard_arrow_up