«Мати-героїня»: хто може претендувати?

«Мати-героїня»: хто може претендувати?

До Хорошівського бюро правової допомоги звернулась Надія Середа (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора).

Жінку цікавило, хто може отримати почесне звання «Мати-героїня» та хто може ініціювати подання кандидатури на присвоєння цього звання. Консультацію в межах проекту «Я маю право» надали фахівці Хорошівського бюро правової допомоги.

Почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку 5-ох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Присвоєння почесного звання «Мати-героїня» провадиться указом Президента України.

Висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури можуть проводити органи місцевого самоврядування.

Клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.

Виникли питання – за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up