Культурна версія в "європейському форматі" - чим дивували організатори свята житомирян цього року

Шостий раз житомиряни та гості міста мали змогу спостерігати за неймовірним перформенсом - "Культурною версією" святкування 1133-ї річниці з дня заснування міста.

Культурна версія в "європейському форматі" - чим дивували організатори свята житомирян цього року
  

Цьогоріч її вирішили проводити в європейському форматі: " коли жителі громади збираються разом, панує вуличний настрій, щось обговорюють, святкують", - зазначив спеціально запрошений гість, віце-прем'р-міністр Генадій Зубко.

Святкове дійство розпочалося з виступу акторів Житомирського обласного академічного театру ім. І. Кочерги. Глядачів приємно здивували герої п'єс всесвітньовідомих драматургів: Шекспіра, Котляревського, Гоголя, які по черзі з'являлися на сцені. "Трагедія, комедія чи драма - що нас чекає тут на святі? Сценарій його пише нам саме життя" - такі слова були рефреном у актора-журналіста, образ якого було запозичено з фільму "9 елемент". Картинка на сцені змінювалася настільки динамічно, що глядачі ледь пізнавали хто з персонажів зараз перед ними - Еней, Кармен, Ромео і Джульєтта чи Панночка.

Після театрального прологу на сцену були запрошені мер міста Сергій Сухомлин та віце-прем'єр-міністр Генадій Зубко. "Вже 6 років цьому проекту. Кожен рік тисячі глядачів, море емоцій. Це все дає натхнення і наснагу робити ці проекти знову і знову. Миру! Добра! Любові і наснаги! З Днем народження Житомир!" - такі вітальні слова звучали від мера міста.

А от Генадій Зубко згадав, як все починалось і в кого виникла ідея створення саме такої версії святкування: "Шість років тому, був дощ, але ми побачили очі житомирян і повірили в цей проект. Четверо однодумців - П. Авраменко, О. Рабінович, С. Сухомлин і я започаткували іншу версію свята. Це був 2011 рік. Все змінилося, Україна змінилася. Це все завдяки тому, що ми зробили правильний вибір. Завдяки об'єднанню зусиль всього українського народу. Житомир, як і вся Україна, рухається європейським шляхом".

Після офіційних вітань мера та віце-прем'єр-міністра глядачі змогли побачити балет Петра Чайковського " Лебедине озеро". Цього разу авторське прочитання класичного балету належало народному артисту України та Молдови,художньому керівнику театру сучасної хореографії "Київ модерн-балет" Раду Поклітару. Між іншим, артисти балету вже мають досвід виступу не на театральній сцені, а під відкритим небом. Першим місто, у якому вони виступали таким чином, став Луцьк. З акторами другого плану на сцені одночасно перебувало 15 артистів. Поєднання класичної музики з сучасним стилем танцю, яскраві костюми акторів, майстерно підібрані декорації та освітлення - Житомир ще довго оговтуватиметься від такої події. Кульмінацією став вихід на сцену самого автора- постановника, якого зал зустрів оваціями та криками "Браво". Оплески лунали протягом всієї вистави, а коли всі актори вийшли на авансцену, зал зустрів їх стоячи.

 Під час антракту зі сцени було прочитано лист-вітання мера міста -побратима Житомира - міста Кутаїсі Ґіворґі Тевдорадзе:" Цей лист є свідченням щирої дружби наших міст- побратимів. Сподіватимемось, що співпраця між нашими міста буде плідною і буде продовжуватись. Щирі вітання житомирянам з нагоди святкування 1133 річниці з дня заснування міста!".

  Справжньою родзинкою святкування став виступ театру вогню "Махатма". Фаєр-шоу від акторів в led-костюмах запалило серця глядачів настільки, що біля сцени не лишилось жодного вільного місця. Особливо здивував танець з вогнем під час виконання Гімну України. Кількість використаної піротехніки була настільки значною, що весь майдан Корольва був вкритий димом. Завершилось святкування показом відеоробіт "Житомир! Я люблю тебе!".

Вадим Єфремов

 

 

Коментарі

Обидва підозрюваних – 27-річні жителі обласного центру, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

Для співробітників, які мають дітей, чинним законодавством передбачені різні пільги і гарантії.

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради запрошує житомирян на «Космічну зарядку»!

19 червня на головній сцені вул. Михайлівської відбудеться театралізоване дійство для дітей «Кольорові канікули. Ура!» за...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up