Культурна версія в "європейському форматі" - чим дивували організатори свята житомирян цього року

Культурна версія в "європейському форматі" - чим дивували організатори свята житомирян цього року

Шостий раз житомиряни та гості міста мали змогу спостерігати за неймовірним перформенсом - "Культурною версією" святкування 1133-ї річниці з дня заснування міста.

  

Цьогоріч її вирішили проводити в європейському форматі: " коли жителі громади збираються разом, панує вуличний настрій, щось обговорюють, святкують", - зазначив спеціально запрошений гість, віце-прем'р-міністр Генадій Зубко.

Святкове дійство розпочалося з виступу акторів Житомирського обласного академічного театру ім. І. Кочерги. Глядачів приємно здивували герої п'єс всесвітньовідомих драматургів: Шекспіра, Котляревського, Гоголя, які по черзі з'являлися на сцені. "Трагедія, комедія чи драма - що нас чекає тут на святі? Сценарій його пише нам саме життя" - такі слова були рефреном у актора-журналіста, образ якого було запозичено з фільму "9 елемент". Картинка на сцені змінювалася настільки динамічно, що глядачі ледь пізнавали хто з персонажів зараз перед ними - Еней, Кармен, Ромео і Джульєтта чи Панночка.

Після театрального прологу на сцену були запрошені мер міста Сергій Сухомлин та віце-прем'єр-міністр Генадій Зубко. "Вже 6 років цьому проекту. Кожен рік тисячі глядачів, море емоцій. Це все дає натхнення і наснагу робити ці проекти знову і знову. Миру! Добра! Любові і наснаги! З Днем народження Житомир!" - такі вітальні слова звучали від мера міста.

А от Генадій Зубко згадав, як все починалось і в кого виникла ідея створення саме такої версії святкування: "Шість років тому, був дощ, але ми побачили очі житомирян і повірили в цей проект. Четверо однодумців - П. Авраменко, О. Рабінович, С. Сухомлин і я започаткували іншу версію свята. Це був 2011 рік. Все змінилося, Україна змінилася. Це все завдяки тому, що ми зробили правильний вибір. Завдяки об'єднанню зусиль всього українського народу. Житомир, як і вся Україна, рухається європейським шляхом".

Після офіційних вітань мера та віце-прем'єр-міністра глядачі змогли побачити балет Петра Чайковського " Лебедине озеро". Цього разу авторське прочитання класичного балету належало народному артисту України та Молдови,художньому керівнику театру сучасної хореографії "Київ модерн-балет" Раду Поклітару. Між іншим, артисти балету вже мають досвід виступу не на театральній сцені, а під відкритим небом. Першим місто, у якому вони виступали таким чином, став Луцьк. З акторами другого плану на сцені одночасно перебувало 15 артистів. Поєднання класичної музики з сучасним стилем танцю, яскраві костюми акторів, майстерно підібрані декорації та освітлення - Житомир ще довго оговтуватиметься від такої події. Кульмінацією став вихід на сцену самого автора- постановника, якого зал зустрів оваціями та криками "Браво". Оплески лунали протягом всієї вистави, а коли всі актори вийшли на авансцену, зал зустрів їх стоячи.

 Під час антракту зі сцени було прочитано лист-вітання мера міста -побратима Житомира - міста Кутаїсі Ґіворґі Тевдорадзе:" Цей лист є свідченням щирої дружби наших міст- побратимів. Сподіватимемось, що співпраця між нашими міста буде плідною і буде продовжуватись. Щирі вітання житомирянам з нагоди святкування 1133 річниці з дня заснування міста!".

  Справжньою родзинкою святкування став виступ театру вогню "Махатма". Фаєр-шоу від акторів в led-костюмах запалило серця глядачів настільки, що біля сцени не лишилось жодного вільного місця. Особливо здивував танець з вогнем під час виконання Гімну України. Кількість використаної піротехніки була настільки значною, що весь майдан Корольва був вкритий димом. Завершилось святкування показом відеоробіт "Житомир! Я люблю тебе!".

Вадим Єфремов

 

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up