Спецтема: карантин

Історія про байдужість та відсутність людяності: як житомирянин з інвалідністю просив виділити йому тамбур під коляску

Історія про байдужість та відсутність людяності: як житомирянин з інвалідністю просив виділити йому тамбур під коляску

Незахищеність та відсутність людяності стали звичайними речами в сучасному світі. Проте найбільш незахищеними залишаються вразливі верстви населення.

До нас звернувся житомирянин з інвалідністю Богдан, який розповів свою історію несправедливості та байдужості. 

Богдан пересувається на візку, а ставити його немає де. Є тамбур, проте ділити його на трьох – незручно, а візок - річ немаленька, з урахуванням великої кількості речей сусідів, не вміщається. Чоловік звертався до міського голови Сергія Сухомлина неодноразово, і допомогу таки запропонували:  або вирішити питання з сусідами, щоб вони тамбур звільнили, або нічого. Пандус ще пропонували встановити. 

«Я ходив до мера, просив допомоги, до мене прийшов представник, сказав що допомогти не можуть, адже це вважається приміщенням загального користування в будинку. Я готовий ту територію орендувати. Я отримав цю електроколяску, а вона стоїть у людей в гаражі, а не біля мене, щоб я в будь-який момент міг її взяти і поїхати по справах», - пояснює Богдан.

Чоловік використовує коляску, адже це єдина можливість пересуватися містом. Коли йому відмовили у тамбурі, він попросив виділити гараж, щоб було де залишати прилад для пересування, проте і тут йому відмовили.

«Він каже, що хоче, аби тільки він використовував це приміщення (тамбур – авт.), проте ми ж не можемо заборонити іншим сусідам його використовувати. Потім він звернувся, що хоче гараж. Але у людини немає інвалідного транспорту, щоб ми виділяли йому гараж», - розповідає заступник начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Оніщенко. 

І дійсно, по закону Богдан не має права на гараж, якщо у нього немає спеціального транспорту: 

«Органи місцевого самоврядування забезпечують виділення земельних ділянок інвалідам із захворюваннями опорно-рухового апарату під будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням поблизу місця їх проживання. (Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», стаття 30).

Із заявою потрібно звернутись до адміністрації за місцем проживання з поданням документів, що підтверджують захворювання опорно-рухового апарату та що автомобіль обладнано ручним керуванням», - йдеться на сайті «Права людини».

Проте, чи можна було б зі сторони сусідів допомогти чоловікові? Звісно, можна, було б бажання. Якби прибрати у тамбурі, аби місця вистачало всім, то може, і візок би помістився, але де ж тут ця людяність? Лише байдужість. А міська рада по класиці розводить руками та альтернативних варіантів допомогти людині з інвалідністю не пропонує. А й нащо? Байдужість же…

Фотоілюстрація з мережі Інтернет

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
keyboard_arrow_up