Електронні пенсії та деградація альтернативної енергетики: чергове зібрання комісії Житомирської ОДА

Електронні пенсії та деградація альтернативної енергетики: чергове зібрання комісії Житомирської ОДА

У Житомирській ОДА 20 травня відбулася комісія з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку, у ході якої депутати підтримали низку важливих питань.

Зокрема, обговорили програму розвитку дорожньої інфраструктури та ремонту й утримання автомобільних доріг, програму стимулювання населення, програму підвищення енергоефективності, програму реформування водопровідно-каналізаційного господарства, програму щодо забезпечення житлом педагогічних, медичних працівників, учасників АТО та членів їхніх сімей, а також програму розвитку індустріальних парків. 

Також пролунало декілька звернень. Вони стосувалися нововведень щодо пенсій, зокрема отримання виплат на пластикові карти, та проблем альтернативної енергетики. 

Депутат Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко пояснив, що у зв’язку із нововведеннями пенсії нараховуватимуть на карту, а не доставлятимуть листоношою, як раніше, і це – проблема для села: «Кабмін прийняв постанови, якими кардинально змінюється система доставки пенсій та соціальної допомоги у сільській місцевості. Замість листоноши, який щомісяця приносить пенсію в села, пенсіонерам видадуть картки, на які щомісяця надходитиме пенсія чи інші виплати. У мене питання: а що вони робитимуть з тими картками у наших українських селах? Де немає банкоматів, де немає терміналів… Це створить значні незручності для наших пенсіонерів. Тож я звертаюся до депутатів із проханням об’єднатися навколо цього питання».

Крім цього, обговорили питання альтернативної енергетики. Як зазначив керівник з питань зв’язків з органами влади ТОВ «ТЕСЛА ЕНЕРГО» Олег Зарудін, таким товариствам необхідні податкові канікули, в іншому разі розвиток альтернативної енергетики буде припинено: «Для того, щоб реалізувати проєкт альтернативної енергетики, обов’язковою умовою є наявність земельної ділянки. Після того, як скасували та унеможливили будівництво сонячних електростанцій, з 2021 року єдиним інструментом для того, щоб збудувати сонячну електростанцію, залишається аукціон. Проте такі аукціони майже не проводять. Останній проводили 2 роки тому».

Фахівець додає, що відсутність аукціону та висока вартість земельних ділянок унеможливлюють розвиток альтернативної енергетики.

«Нам треба платити найвищу ціну за землі енергетики, а з іншого боку – не впроваджують інструмент для того, щоб використати цю земельну ділянку за призначенням. Ми три роки поспіль просимо підтримати товариства альтернативної енергетики та встановили податкові канікули для них. Якщо ми не зробимо цього, розвиток альтернативної енергетики буде припинено», – пояснює Олег Зарудін.

Розгляд цих питань буде винесено на четверту сесію обласної ради 8 скликання 27 травня 2021 року. 

Валерія Наумова

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:49 #ниткаНезалежності: Флешмоб «Нитка Незалежності» — вишиваймо нашу Незалежність разом! Встигніть долучитися 16:18 На території природного заповідника Древлянський гасять низову лісову пожежу photo_camera 16:00 На Звягельщині поліцейські нагадують громадянам про декларування зброї 15:38 У Житомирі після важких поранень помер Захисник Сергій Янушевський Від читача 03:16 16 годин, 14 історичних земель, понад 200 учасників: 23 серпня Житомир стане частиною марафону «Від Ранньої Зорі» 15:20 Лише через рік і сім місяців на щиті повернувся до рідного Житомира Захисник Максим Радецький 15:00 Житомир провів в останню путь загиблих від російського удару офіцерів поліції photo_camera 14:42 У Житомирі вийшла нова збірка поезій Василя Головецького «Обіймаю життя!» 14:21 Молодь запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі есе та соціальних відеороликів «Я тебе чую: будуємо майбутнє разом» 14:00 Житомирські десантники підготували особливий "привіт" ворогу за підступний удар по Житомиру photo_camera 12:40 У Малині автомобіль в'їхав у магазин: травмувалися водій і неповнолітній пасажир photo_camera 12:19 Кмитівський музей запрошує на V ювілейний «Борщ-батл 2026»! 12:00 До Житомира прибув черговий евакуаційний потяг із Харківщини photo_camera 11:39 Що потрібно знати про профілактику цукрового діабету II типу 11:22 На пляжах Житомирщини вода не відповідає нормам 11:00 УВАГА! Фейкові сторінки, платформи та фішинг! 10:41 НСЗУ: ТОП-10 відповідей на найпоширеніші питання від пацієнтів 10:20 Сьогодні - день народження видатного українського письменника Валерія Шевчука photo_camera 10:00 У Житомирі тривають аварійно-відновлювальні роботи на місці російського удару photo_camera 09:41 Під час обгону — зіткнення: у Бердичеві водійка постане перед судом через травмування іншого керманича
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up