Найкраща порада тут проста: побачили змію? Ідіть обоє в своїх справах.
Ми часто чуємо, як рептилій зустрічають у лісі, парках, біля дому в селі чи біля озера. У багатьох людей від таких неочікуваних зустрічей починається істерика, наслідки якої непередбачувані.
З класу плазунів всі види нашої фауни взимку впадають у сплячку. Основна причина цього явища - низькі температури. Однак, коли повітря прогрівається до 4-8 градусів вище нуля, змії можуть прокидатися від сплячки й вилазити зі своїх сховків. Часто їх можна зустріти біля будинків чи на подвір’ї. Пояснюється це тим, що змії шукають зручне тепле сонячне місце, щоб прогрітися після сну. Не дивно, що з ними можна перетнутися на галявинах присадибних ділянок або ж поблизу батарей у багатоквартирних будинках.
Справді, з незвичним для природи зимовим потеплінням змії, як і багато інших тварин, прокидаються від зимової сплячки. На жаль, дуже багато людей у разі несподіваної зустрічі зі зміями готові піти на вбивство нещасної, заспаної тварини.
Якщо ви раптом зустрінете змію на природі, не кричіть та не займайте її! Обійдіть її стороною, і вона спокійно поповзе у своїх справах. У жодному разі, жодним чином не намагайтеся визначити отруйність тварини.
Кожен з нас має пам’ятати: з розвитком міст та сіл людина почала займати все більше природних ділянок, де живе багато тварин, серед яких змії. Можливо, правильним було б сказати, що саме людина порушила спокій тварин, а не навпаки.
Сьогодні популяція змій стрімко скорочується. Одна з причин – убивство їх людиною, знищення та трансформація природного середовища існування. У рамках проекту Rufford Small Grant «Assessment of conservation status of habitats important for reptiles within the Southern Bug ecocorridor in the Steppe zone of Ukraine» (ID 28002-1), ми закликаємо суспільство звернути увагу на цих важливих у природі й для природи тварин. Вони, як і інші тварини, є важливими ланками трофічних ланцюгів багатьох екосистем.
Не вбивайте, охороняйте!
Українська Природоохоронна Група - UNCG
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 8 від 9 квітня 2025
Читати номер