Депутати Житомирської міськради не підтримали пропозицію повернути вулиці Довжицькій стару назву

Депутати Житомирської міськради не підтримали пропозицію повернути вулиці Довжицькій стару назву

6 вересня у Житомирській міській раді на позачерговій сесії обговорили питання повернення перейменованій вулиці Довжицькій старої назви – Огурцова.

 

Депутат від ВО «Батьківщина» Людмила Кропивницька звернулася до міського голови Сергія Сухомлина та присутніх депутатів, щоб розглянули питання про повернення попередньої назви вулиці Огурцова. За її словами, це прізвище ніяк не потрапляє під закон про декомунізацію. Зі слів заявників, то вони не розуміють, чому була перейменована вулиця, тому і обурені.

«Виконавчий комітет міської ради не надав обґрунтованої відповіді щодо перейменування даної вулиці. Ми разом з депутатом обласної ради Володимиром Кропивницьким направили депутатське звернення до Українського інституту національної пам’яті. І отримали відповідь, що вулиця Огурцова у місті не суперечить закону України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. Тому назва вулиці Огурцова не підлягає обов’язковому перейменуванню», - зауважила Людмила Кропивницька.

«Наші діти і молодь повинні виховуватися на справжній історії України. Вшановуйте пам'ять своїх земляків, національних героїв та видатних українців!», - наголосила вона.

Депутат від ВО «Свобода», член топонімічної комісії Олег Черняхович виступив проти цієї пропозиції та обгрунтовано пояснив свою думку:

«При радянській владі надавали назви вулицям без імені. Тобто невідомого прізвища. До цього прізвища можна кріпити всю "Вікіпедію", але топонімічна комісія міста відхилила це питання, сказавши, що цим мають займатися депутати. Тут треба обговорення, щоб це було обговорення міста, тому зачитане рішення інституту національної пам’яті не є не кінцевим».

Також міський голова Житомира Сергій Сухомлин висловив свою думку, щодо запропонованої теми: «Питання перейменування вулиць є дуже болючим. До них потрібно підходити легко і зважено. І обговорення має бути мінімум як депутатському колі. Франкція «Батьківщина» завжди уважно слідкує за регламентом і слідкує за всіма порушеннями. Це звернення мешканців вулиці було ще в квітні. В цьому питанні потрібно розібратися. Спочатку обговорити на депутатській комісії, а якщо є заключення інституту національної пам’яті, то треба голосувати, але не таким способом»

Депутати не підтримали питання про повернення вулиці старої назви Огурцова.

Юлія Довбня

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up