День без поліетилену відзначили в Житомирі

День без поліетилену відзначили в Житомирі

3 липня у житомирському ТРЦ «Глобал» відбулася акція «#Цяторба» на підтримку Міжнародного дня відмови від поліетилену.

Ініціатори акції закликали замінити поліетиленові пакети на екоторбинки, вироблені з тканини. Люди щодня використовують поліетилен, який  негативно впливає на екологію планети, оскільки період розкладу його - близько 100 років. Якщо, наприклад, поліетилен потрапляє в океан, він шкодить його мешканцям. Всесвітня громадська організація «За природу» встановила, що щорічно від поліетилену тільки в Ньюфаундленді вмирають понад 100 тисяч китів, тюленів, черепах…

За даними ООН, щороку люди використовують 5 трильйонів пакетів і близько 8 мільйонів з них потрапляють в океан. Сумна статистика.

В Україні вже зареєстрований законопроект про зменшення кількості пакетів такого типу - він передбачає заборону пакетів товщиною стінок до 50 мікрон. Це вже один крок до перемоги.  Також раніше Житомирська міська рада на сесії затвердила рішення - про обмеження використання пластикових пакетів. І в свою чергу 28 травня 2019 року було підписане розпорядження про створення наглядової ради.

Автори сьогоднішньої акції пропонують купити екоторбинки, що є аналогом поліетиленових пакетів. По-перше, вони виглядають краще, ніж звичайні пакети. По-друге, ця торбинка міцніша та зручніша за будь-який пакет. 

Всі бажаючі можуть приєднатись до загальноукраїнської акції «День без поліетилену!» та Житомирської акції «#Цяторба».

 Спільними зусиллями ми зможемо врятувати екологію.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up