28 жовтня переходимо на зимовий час

28 жовтня переходимо на зимовий час

В Україні в ніч на 28 жовтня пройде щорічний перехід на зимовий час.

Як зазначається в постанові Кабінету Міністрів від 13.05.96 №509 про порядок обчислення часу, перевести годинник треба на одну годину назад о 04:00. «Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) із переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад», – сказано в документі.

Експерти кажуть, що перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній, але організм людини все одно до нового режиму звикає протягом цілих двох тижнів. Тому готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, як мінімум за тиждень.
Навіщо переводити годинник? Перехід на літній і зимовий час вперше ввели в Великобританії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році. Зараз понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час. А от не переводить годинник в цілому аж 161 країна, а саме: Гвінея, В'єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан та інші. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості прийнята постанова була скасована. Але на даний час знову піднімаються питання припинення постійного переходу на зимовий та літній час, адже це дуже шкідливо для здоров'я людей.

Ілюстрація: Сальвадор Далі
Сталість пам'яті. тисячі дев'ятсот тридцять одна
ісп. La persistencia de la memoria
Полотно, гобелен ручної роботи [джерело не вказано 405 днів]. 24 × 33 см
Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк
(Інв. 162.1934.0)

0
0
0
0
Коментарі (1)
  • Лиана Тарасова

    Кому це треба? І так у людей стресів вистачає, то ще й годинники переводять...
    Схаменіться вже!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up