2020 рік добігає кінця унікальним парадом планет

2020 рік добігає кінця унікальним парадом планет

Під Різдво Юпітер і Сатурн постануть перед землянами у вигляді здвоєної планети.

Таке явище відбудеться вперше з часів середньовіччя - аналогічний попередній парад планет відбувся 4 березня в далекому 1226 році чи майже 800 років тому. Цікаво, що час максимального зближення Юпітера і Сатурна припадає на дні зимового сонцестояння і продовжиться з 16 по 25 грудня.

В цей час планети, для спостерігача із Землі буде розділяти відстань менше діаметра повного Місяця, а при максимальному зближенні 21 грудня ця відстань складе всього 20% від діаметра Місяця. За заявою астрономів, для середньостатистичного спостерігача ці планети просто зіллються в одну точку. При цьому спостереження в телескоп дозволить розрізнити не тільки самі планети, але і їх найбільші супутники.

Найбільш зручним місцем для спостереження за незвичайним парадом планет є екваторіальна зона. При переміщенні спостерігача на північ, йде зменшення кута під яким планети буде видно з Землі. Юпітер і Сатурн, що зблизилися, можна буде спостерігати в період з 16 по 25 грудня в західному секторі неба відразу після заходу Сонця.

Жителі північних районів, що знаходяться, наприклад, на широті Лондона або Нью-Йорка зможуть побачити планети всього на висоті над горизонтом в діапазоні від 5,3 до 7,5 градуса. Потім планети сховаються за горизонтом. Найкращим часом для мешканців високих широт для спостереження стане першу годину після заходу Сонця.

До речі, що наступне зближення Юпітера і Сатурна можна буде побачити через 60 років в 2080. Однак потім перерва складе вже 320 років, і черговий парад планет відбудеться в 2400 році.

Джерело: 24gadget

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:20 На Коростенщині під час пожежі в квартирі двоповерхівки загинув 58-річний чоловік photo_camera 11:00 З настанням морозної погоди почастішали випадки пожеж: вогнеборці ліквідували загоряння у Малині, Брусилові і Дворищі 10:38 Ворог знову обстріляв критичну інфраструктуру у Коростенському районі: 50 рятувальників працювали на місці прильоту photo_camera 10:25 Віталій Бунечко: ворог систематично завдає ударів по критичній інфраструктурі Житомирщини Від читача 19:08 Медіаграмотність та її складові (https://chatovi.online). 10:20 Житомир попрощався із Захисником Миколою Громнацьким 10:00 Графіки відключення елекрики на сьогодні, 16 січня 09:40 У ніч на 16 січня Сили оборони ліквідували 53 ворожі БпЛА 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 16.01.2026 щодо російського вторгнення 09:00 16 січня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:52 Обійняв посаду в незаконному правоохоронному органі під час окупації міста Херсон – місцевого жителя засуджено до 13 років ув’язнення 17:29 144 річниця від дня народження митрополита Іларіона (Івана Огієнка) 17:00 За втручання прокуратури припинено самовільне зайняття земельної ділянки водного фонду та стягнуто з підприємця шкоду, завданої самовільним зайняттям земельної ділянки 16:41 Пам’ятай. Екстрена допомога — у мобільному застосунку «112 Ukraine» 16:20 За апеляційною скаргою прокурора ухвалено новий вирок за збут бойових припасів 16:17 Біля Станишівки під колеса легковика потрапив пішохід: потерпілий в реанімації, поліцейські встановлюють його особу 16:00 Податкові повідомлення-рішення з податку на майно: що потрібно знати платникам! 15:40 25 років Вікіпедії: найбільша онлайн-енциклопедія існує вже чверть століття 15:21 Пункти незламності на Житомирщині: підтримка для мешканців під час відключень електроенергії 15:00 Юлія Свириденко вручила нагороди рятувальникам та поліцейським Житомирщини play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up