Житомирська музшкола імені Ріхтера - учасник пілотного проекту Міністерства освіти України

Житомирська музшкола імені Ріхтера - учасник пілотного проекту Міністерства освіти України

З 1 вересня 2018 року в Україні розпочався пілотний проект з упровадження нових освітніх програм початкової мистецької освіти в освітній процес мистецьких шкіл.

Пілотний проект відбуватиметься з метою надання методичної та організаційної допомоги мистецьким школам у реалізації норм частини сьомої Закону України «Про освіту» та статті 16 Закону України «Про позашкільну освіту», якими передбачено провадження освітнього процесу в закладах освіти за освітніми програмами.

Музична школа №2 імені Святослава Ріхтера  у місті Житомирі-  єдина школа в Житомирській області, яка бере участь у цьому пілотному проекті, - повідомляє прес-служба міськради.

Загалом у пілотному проекті беруть участь 29 мистецьких шкіл з Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Хмельницької областей та м. Києва і Житомира.

Директор музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера, заслужений працівник культури України Людмила Кочевенко повідомила:

«Пілотний проект по впровадженню освітніх програм початкової мистецької освіти – це реальний експеримент, в якому випробуються моделі освітніх програм, за якими будуть працювати всі мистецькі школи країни з 1 вересня 2019 року. Нові освітні програми відкривають для мистецьких шкіл спроможність знаходити нові форми роботи, більше можливостей для формування освітнього процесу відповідно до потреб і попиту дітей та їх батьків. Впровадження нових освітніх програм дає більшу свободу творчості викладачам, учням, дає можливість самореалізуватися дітям, розвиває у них загальну ерудицію і культуру, пропонує різні форми навчання. Керівники 29 мистецьких шкіл України пройшли спеціальні навчання, семінари та тренінги з розроблення освітніх програм, проведені Міністерством культури України і в 2018 році перші реалізують пілотний проект».

Директор музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера переконана, що впровадження нових освітніх програм початкової мистецької освіти значно розширить як можливості дитини, так і можливості самого навчального закладу через впровадження нових форм та методів діяльності у відповідності із сучасними потребами. Адже, новації передбачають декілька рівнів початкової мистецької освіти – елементарний, базовий і поглиблений. По завершенню початкового рівня дитина з батьками буде обирати чи вона буде більш поглиблено займатися музикою, або для неї достатньо загальної мистецької освіти. Базовий рівень передбачає навчання загальномистецьке або поглиблене професійне. Таким чином, дитина буде мати можливість і обирати, і, за бажанням, займатися одночасно декількома видами мистецтв. Також наразі необхідною умовою навчання є публічний виступ кожної дитини. Тобто вже через 4 місяці кожен із наших вихованців, навіть найменших, буде виступати на сцені перед батьками та вихователями.

«Музичний інструмент не змінився. Змінюються програми, за якими ми будемо працювати. Акцент робиться на тому, що цікаво дитині, щоб вона хотіла цим займатися. При цьому зробити це маємо максимально коректно», - наголошує Людмила Кочевенко.

 

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно Чи стане донорська кров безпечнішою Чи стане донорська кров безпечнішою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 У Житомирі презентували графічний роман Оноре де Бальзака «Батько Горіо». ФОТО 17:30 Знімаю свій капелюх перед тими, хто обрав боротьбу з вогняною стихією 17:01 Понад 150 млн гривень субсидії за березень отримали родини Житомирщини у квітні 16:40 Майже 2 тисячі 300 поліцейських та 150 нацгвардійців забезпечуватимуть правопорядок у день волевиявлення в області Від читача 18:45 Як за 2 місяці заробити більше ніж за рік в Україні! Правда про заробітки, яку не розкаже ніхто! 16:20 У Коростенському районі будують ще одну потужну сонячну електростанцію 16:00 У Коростенському районі корова ледь не втопилась у болоті: допомогли рятувальники 15:43 На Житомирщині придбано вже 3-й в області томограф 15:20 На Житомирщині у ході місячника добровільно роззброїлися майже дві сотні громадян 15:03 У Житомирі відбудеться Чемпіонат міста з футзалу серед дворових команд 14:40 Олевська ОТГ на Житомирщині зазіхає на рекорд 14:20 У Житомирі  засуджено до понад 8 років злочинну групу за розбійний напад зі зброєю, викрадення людини та заволодіння автомобілем 14:00 Жителька Черняхівського району у лютому встановила сонячну станцію і вже отримала перший прибуток 13:33 Менш активніше, але не без «чорнухи»: як висвітлювали другий тур виборів житомирські онлайн-ЗМІ 12:39 Сергій Корольов – між космосом і жінками 12:19 Уряд дав "Нафтогазу" тиждень для того, щоб знизити ціни на газ для населення 12:00 У Житомирі затримали серійного крадія 11:40 На Корбутівці з'явились "зелені чоловічки" 11:22 Області необхідна інвестиційна підтримка 11:02 Батьки починають свідомо і відповідально ставитися до вакцинації
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up