Житомирська музшкола імені Ріхтера - учасник пілотного проекту Міністерства освіти України

Житомирська музшкола імені Ріхтера - учасник пілотного проекту Міністерства освіти України

З 1 вересня 2018 року в Україні розпочався пілотний проект з упровадження нових освітніх програм початкової мистецької освіти в освітній процес мистецьких шкіл.

Пілотний проект відбуватиметься з метою надання методичної та організаційної допомоги мистецьким школам у реалізації норм частини сьомої Закону України «Про освіту» та статті 16 Закону України «Про позашкільну освіту», якими передбачено провадження освітнього процесу в закладах освіти за освітніми програмами.

Музична школа №2 імені Святослава Ріхтера  у місті Житомирі-  єдина школа в Житомирській області, яка бере участь у цьому пілотному проекті, - повідомляє прес-служба міськради.

Загалом у пілотному проекті беруть участь 29 мистецьких шкіл з Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Хмельницької областей та м. Києва і Житомира.

Директор музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера, заслужений працівник культури України Людмила Кочевенко повідомила:

«Пілотний проект по впровадженню освітніх програм початкової мистецької освіти – це реальний експеримент, в якому випробуються моделі освітніх програм, за якими будуть працювати всі мистецькі школи країни з 1 вересня 2019 року. Нові освітні програми відкривають для мистецьких шкіл спроможність знаходити нові форми роботи, більше можливостей для формування освітнього процесу відповідно до потреб і попиту дітей та їх батьків. Впровадження нових освітніх програм дає більшу свободу творчості викладачам, учням, дає можливість самореалізуватися дітям, розвиває у них загальну ерудицію і культуру, пропонує різні форми навчання. Керівники 29 мистецьких шкіл України пройшли спеціальні навчання, семінари та тренінги з розроблення освітніх програм, проведені Міністерством культури України і в 2018 році перші реалізують пілотний проект».

Директор музичної школи №2 імені Святослава Ріхтера переконана, що впровадження нових освітніх програм початкової мистецької освіти значно розширить як можливості дитини, так і можливості самого навчального закладу через впровадження нових форм та методів діяльності у відповідності із сучасними потребами. Адже, новації передбачають декілька рівнів початкової мистецької освіти – елементарний, базовий і поглиблений. По завершенню початкового рівня дитина з батьками буде обирати чи вона буде більш поглиблено займатися музикою, або для неї достатньо загальної мистецької освіти. Базовий рівень передбачає навчання загальномистецьке або поглиблене професійне. Таким чином, дитина буде мати можливість і обирати, і, за бажанням, займатися одночасно декількома видами мистецтв. Також наразі необхідною умовою навчання є публічний виступ кожної дитини. Тобто вже через 4 місяці кожен із наших вихованців, навіть найменших, буде виступати на сцені перед батьками та вихователями.

«Музичний інструмент не змінився. Змінюються програми, за якими ми будемо працювати. Акцент робиться на тому, що цікаво дитині, щоб вона хотіла цим займатися. При цьому зробити це маємо максимально коректно», - наголошує Людмила Кочевенко.

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 На Житомирщині триває конкурс для участі у проекті «Дитяча Демократія». УМОВИ 17:29 В області зафіксовано нову хвилю підйому захворюваності на кір 17:00 У Житомирі вшанують жертв голодоморів біля пам’ятника «Сумуючий Янгол» 16:44 Програмою «теплих кредитів» скористались 496 тисяч родин Від читача 18:22 Схід і захід разом: донецькі та тернопільські школярі виявилися найбільш активними у неформальній освіті 16:20 16 дівчат та жінок завершили навчання у школі самозахисту "Неслабка стать" 16:00 Нас чекає аномально тепла зима 15:41 У Житомирі СБУ затримала військових контрактників на збуті вибухівки 15:20 На території онкодиспансеру керівники області з лісниками висадили 25 сосен 15:01 Голови ОСББ сприятимуть у проведенні призовної кампанії 14:56 Афера на 800 тисяч: як житомирські чиновники «розпиляли» проект «Безпечне місто» 14:40 У зв’язку з приватизацією готелю «Житомир» 88 внутрішньо переміщених осіб змушені шукати нове житло 14:19 Житомиряни зібрали повний комплект нагород на Всеукраїнському турнірі з дзюдо в Києві 14:00 Перші 140 комплектів обладнання вже поїхали до першачків Житомирщини 12:39 З початку року податківці виявили 45 фінансових операцій, пов'язаних з легалізацією злочинних доходів 12:21 Пільга чи субсидія: ви маєте право вибору 12:00 Перегляньте свою карту щеплень щодо вакцинування проти кору 11:44 Зареєструватися на пробне ЗНО можна буде з 8 до 31 січня 2019 року 11:34 У Житомирському районі пішли з дому і не повернулися двоє малолітніх братів: батьки просять про допомогу 11:26 Угонщика авто затримали підлітки, які стали випадковими свідками пригоди
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up