На Житомирщині існує заборгованість по заробітній платі вчителям

На Житомирщині існує заборгованість по заробітній платі вчителям

Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич сьогодні, 29 листопада, під час спілкування з журналістами, - повідомляє прес-служба

«Ніколи ні обласна адміністрація, ні держава не відсторонювалися від проблем, які виникають в органах місцевого самоврядування. Ми знаємо про проблему з недостатністю по заробітній платі вчителям. Найближчими днями будемо чітко розуміти, яка додаткова освітня субвенція прийде на область, щоб врегулювати це питання», – зазначив Ігор Гундич.

За його словами, на сьогодні є 9 органів місцевого самоврядування, де виникла недостатність на виплату заробітної плати.

«Це не означає, що органи місцевого самоврядування самі не можуть закрити цю недостатність. Питання в тому, що згідно з бюджетним кодексом, кожен голова ОТГ, мер міста має забезпечити виплати по захищеним статтям, бо у разі невиплати це кримінальна відповідальність. Але кожен намагається до останнього чекати, щоб отримати додаткову субвенцію, і це відбувається з року в рік. Так, проблему цю ми вирішимо. Але це не означає, що так буде завжди. На сьогодні голова ОТГ – це не просто посада, на яку тебе вибрали люди. Це, в першу чергу, відповідальність, яку ти маєш нести перед громадою. У певних випадках потрібно робити непопулярні кроки. Якщо мова йде про те, що малокомплектні школи потрібно оптимізовувати, то це потрібно робити. Тому що коли в школі 18 учнів і 25 вчителів – такого бути не повинно», – наголосив керівник області.

Ігор Гундич додав, що зараз мова йде про кількість шкіл, а про якість освіти.

«Є міністерська програма, де чітко прописано, які школи мають бути, які школи необхідно оптимізовувати. І не потрібно прикриватися тим, що це проблема державна. Вихід простий – не потрібно боятися і пояснювати людям. У кожній ОТГ є опорні школи, які потрібно реконструювати під нову українську школу, новий освітній простір, і туди із задоволенням будуть іти діти. Це наш прямий обов’язок – надати якісну освіту, створити сучасні умови та забезпечити професійних вчителів», – зазначив голова ОДА.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:52 «Опора для Героїв»: підтримка, яка завжди поруч 17:00 Сезон кавунів: чим корисна ця ягода та як запобігти отруєнню 16:38 В Україну повернули 501 тіло загиблих військовослужбовців 16:21 Підтримка молодіжних проєктів Житомирщини на суму більше 2.7 млн грн. Указ Президента Від читача 17:46 Нова фішингова розсилка під виглядом МОЗ! 16:00 На Любарщині однорічний хлопчик отримав травми під час поїздки на мототракторі 15:39 Лише через рік і три місяці на щиті повернувся у рідний Житомир Герой Олександр Суманєєв 15:20 У Житомирі збережеться висока температура з періодичними дощами 15:00 У Житомирі на вулиці Вітрука автівка травмувала пенсіонерку 14:39 Житомирський обласний Центр крові терміново потребує донорів ІІ групи! 14:20 Вплив кортизолу на організм: які ризики допоможе виявити Скринінг здоров’я 40+ 14:00 Експерти з безбар'єрності високо оцінили доступність громадського транспорту в Житомирі photo_camera 12:39 Поліція розшукує безвісти зниклого 58-річного житомирянина 12:20 На Коростенщині рятувальники гасили господарчу споруду і не дали вогню повністю охопити житловий будинок photo_camera 12:00 Родини військових та ветеранів війни об'єдналися у дружньому спортивному випробуванні 11:39 єОселя під 3% для ветеранів, ветеранок та сімей полеглих воїнів 11:21 У Житомирі графік тролейбусу № 4 підлаштували під вечірню електричку з Києва 11:00 Вихованці Житомирської СДЮСШОР з легкої атлетики здобули 16 медалей на чемпіонаті України photo_camera 10:39 У ДТП на Чуднівському мосту в Житомирі травмовано пасажирку легковика 10:18 У Житомирі відбулася акція на підтримку міністра оборони України Михайла Федорова photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up