Жертви аферистів: у Житомирі - почастішали випадки шахрайства

Жертви аферистів: у Житомирі - почастішали випадки шахрайства

«Готуйте гроші - ваш син потрапив у ДТП, поліцію чи медичний заклад» - останнім часом подібні телефонні дзвінки надходять жителям Житомирської області. Про те, як не стати жертвою шахраїв, розповіли у поліції Житомирщини. 

Протягом 2016 року більше 1,5 тис. жителів області стали жертвами шахрайства. З початку року до Єдиного реєстру досудових розслідувань уже внесено інформацію про 250 фактів шахрайств.

Як повідомив заступник начальника ГУНП області  Артем Лисогор, шахраї вигадують різні історії про те, як люди потрапляють у халепу. Телефонують сім`ям і пропонують відкупити їхніх рідних від прикростей, навіть інколи видають себе за родича, якому терміново потрібна допомога.

«Зловмисники телефонують на міський або мобільний телефон, і, представившись співробітниками правоохоронних органів або родичами, повідомляють житомирянам про подію або трагедію, яка сталася з їх рідними і близькими людьми. Вводячи в оману, зловмисники не дають громадянам часу для оцінки отриманої інформації. Люди перебуваючи в стані афекту, не перевіряють отриману інформацію і перераховують великі суми грошових коштів на розрахункові рахунки шахраїв», - сказав він.

Відео дня

На сьогодні поліція має в розробці декілька груп осіб, які вчиняють дані злочини на території Житомирської області.

За словами Артема Лисогора, найчастіше жертвами шахраїв стають літні люди. «Вони довірливі, не звикли весь час бути напоготові і, головне, набагато менше знають про сучасні способи шахрайства. За допомогою інтернету зловмисники збирають і аналізують інформацію про майбутню жертву і його близьких родичів. Найпростіший спосіб дізнатися про людину і його друзів - соціальні мережі. З відкритих джерел шахраї можуть почерпнути достатньо інформації, щоб досягти своєї головної мети - шокувати жертву, змусити її повірити в широкі можливості, хто телефонує».

Жертвою шахраїв стала житомирянка Таїсія Іванівна – вчителька із 46-річним стажем, яка віддала свої заощадження. Уночі вона отримала телефонний дзвінок, де повідомили, що її син потрапив у ДТП і що потрібна велика сума коштів, аби йому допомогти. Жінка була упевнена, що розмовляла зі своїм сином. За коштами під’їхав молодий чоловік і забрав 4 тис. дол. І лише на наступний день, коли зателефонував її син, вона зрозуміла, що це було шахрайство.

Відповідно до чинного законодавства, злочинці мають відшкодовувати матеріальні збитки, завдані шахрайством.

 Також свою історію розповіла, пенсіонерка Зоя Федорівна, яку ошукали на 130 доларів. Завдяки старанням поліції шахраїв було затримано.

Поліція неодноразово зверталася до жителів області з проханням не реагувати на подібні дзвінки, не вірити інформації незнайомців. Упродовж лютого уже зареєстровано 21 шахрайство за дзвінками від нібито банківських працівників, 15 –  псевдоповідомлень, що син потрапив у ДТП, 12 – від купівлі-продажу через Інтернет тощо.

Артем Лисогор, наголосив, що найбільш дієвий метод боротьби з шахраями – тверезо оцінювати ситуацію та ігнорувати їхні вимоги. Також він пояснив, що притягнути шахрая до відповідальності, довівши його провину в суді, дуже складно.

Шановні громадяни! Якщо Вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, а головне - не шукайте гроші. Перш за все зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони в даний час знаходяться. Одразу телефонуйте до поліції за номером 102 і повідомте про цю подію.

Юлія Довбня

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up