У Житомирі ювенальні поліцейські застали студентів за розкурюванням наркотиків

У Житомирі ювенальні поліцейські застали студентів за розкурюванням наркотиків

Під час профілактичного відпрацювання обласного центру 16 жовтня інспектори підрозділу ювенальної превенції викрили неповнолітніх парубків, які розкурювали наркотичні засоби.

За вказаними фактами розпочаті кримінальні провадження. Поліція закликає громадян повсякчас контролювати місцезнаходження, коло спілкування і зайняття своїх дітей, - повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

У Житомирі поліцейські продовжують практику проведення профілактичних рейдів біля навчальних закладів. 

– З початком навчального року ми активізували рейдову складову нашої превентивної діяльності. Зокрема, ми працюємо біля шкіл, коледжів і закладів профтехосвіти обласного центру, звертаємо увагу на зайняття молоді на перервах, виявляємо і припиняємо правопорушення неповнолітніх. Найбільш розповсюджені – це куріння і розпивання алкогольних напоїв у публічних місцях. Однак поряд з адміністративними правопорушеннями уже задокументовані і кримінальні, - розповіла керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Зокрема, 16 жовтня близько 11.30 на одній з вулиць міста ювенальний інспектор звернув увагу на скупчення молоді. У дворі одного з будинків юнаки розкурювали мундштук, від якого йшов характерний запах. Однак поява поліцейських одразу ж зумовила припинення початої ними справи. При перевірці пристрій з рослинною сировиною  виявився у 16-річного студента одного із міських коледжів. Обставини правопорушення поліцейські Житомирського ВП ГУНП задокументували. Про подію повідомлені батьки юнака. Тривають відповідні перевірки. Попередня правова кваліфікація – ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Того ж дня ще одного 17-річного парубка за розкурюванням наркотичних засобів поліцейські застали на пустирі за багатоквартирним будинком. Хлопець невдало спробував заховати специфічний пристрій. Разом із рослинною сумішшю його вилучили поліцейські. Вказане правопорушення також належним чином задокументовано. Розпочато відповідне кримінальне провадження.

Слід зазначити, що чинним законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за незаконний обіг наркотиків або психотропних речовин. Зокрема, незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах тягнуть за собою накладення штрафу від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи або адміністративний арешт на строк до 15 діб (ст.44 КУпАП).

А статтею 309 Кримінального кодексу України за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту передбачено покарання у вигляді штрафу, виправних робіт, піврічного арешту, обмеження або позбавлення волі строком до 3 років.

Відтак правоохоронці закликають усіх дорослих громадян не ігнорувати протиправну поведінку підлітків у публічних місцях і реагувати адекватно до ситуації. Батькам же наголошують на сумліннішому ставленні до виховання дітей. Не забувайте роз’яснювати підліткам і юнакам правила поведінки у публічних місцях і наслідки негативних вчинків.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:57 Чи є відповідальність за неподання суб’єктом господарювання повідомлення про зберігання пального для заправлення електрогенераторних установок в обсязі до 2000 літрів? 17:30 Уряд спрямував 2,5 млрд грн на придбання генераторів для територіальних громад 17:00 Реформи під тиском: якими будуть антикорупційні виклики 2026 року 16:41 Перше у світі щеплення Від читача 12:04 Чатові Онлайн — платформа, яка допомагає боротися з фейками, кібербулінгом і шкідливим контентом у соцмережах. 16:21 Модернізація харчоблоків: інвестиція в здоров’я школярів Житомирщини 16:00 Сьогодні — Міжнародний день обіймів photo_camera 15:40 Віталій Бунечко: Житомирщина робить ще один важливий крок у підтримці тих, хто захищав і захищає нашу країну. ВІДЕО play_circle_filled 15:39 Зараз станції ЛУН реєструють у Житомирі значне забруднення повітря по всьому місту 15:21 Проблема очищених зупинок — зледеніння, але комунальні служби працюють у посиленому режимі photo_camera 15:00 У місті тривають роботи з розчищення та посипання тротуарів. Фоторепортаж photo_camera 14:39 Правоохоронці затримали військовослужбовців ТЦК під час отримання хабаря 1500 доларів photo_camera 14:19 Мінсоцполітики та МВС запровадили спільну систему реагування на звернення вразливих категорій населення 14:00 У закладах охорони здоров’я Житомирської області ремонтують і облаштовують укриття 12:20 Рятувальники минулої доби двічі визволяли автомобілі з снігового полону 12:00 У Житомирі стартував конкурс годівничок для птахів — приєднуйтесь! photo_camera 11:40 Житомирянка хотіла продати сукню, натомість втратила 55 тис. грн 11:39 Рідні Захисників та ветеранів безоплатно вивчають теорію водіння: у Житомирі вже вдруге стартував такий курс 11:20 Шахрайство на мільйон: поліцейські Житомирщини викрили групу молодиків у фінансових махінаціях photo_camera 11:00 Звільнення диригента Richter Kids: позиції сторін і подальша доля дитячого оркестру photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up