У Житомирі любителю "телефонувати" з чужих мобільних телефонів "світить" 3 роки

У Житомирі любителю "телефонувати" з чужих мобільних телефонів "світить" 3 роки

30-річного чоловіка підозрюють у низці шахрайств, які він вчиняв, звертаючись до перехожих з проханням «терміново подзвонити». У результаті добросердечні житомиряни втрачали мобільні телефони, з якими прохач втікав геть. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Житомирській області. 

Пізно увечері 11 березня неприємна історія сталася з 19-річною працівницею житомирського кафе. Відвідувач, який попросив дівчину скористатися її мобільним телефоном, непомітно зник з приміщення та не повернувся.

У схожу халепу 20 березня потрапила й 25-річна жителька обласного центру. До неї на вулиці звернувся перехожий із проханням зателефонувати. Чоловік був переконливим, тож жінка віддала йому до рук свій ґаджет і дозволила відійти подалі для нібито конфіденційної розмови. Після цього прохач втік разом з телефоном.

25 квітня від шахрайських дій, вчинених за аналогічною схемою, постраждав 40-річний житомирянин, а 15 травня – 32-річний житель обласного центру.

Відомості про події було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.190 (Шахрайство). Поліцейські провели низку оперативних заходів та встановили, що до вчинення кримінальних правопорушень причетний 31-річний житель м. Житомира. Нині правоохоронці розшукують викрадені мобільні телефони.

Законодавством заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Зауважте, що вберегтися від подібного роду злодіянь цілком реально, для цього запам’ятайте самі та розкажіть близьким та знайомим деякі правила:

- у випадку, коли до вас звертаються з проханням терміново зателефонувати під приводом викликати «швидку допомогу», повідомити про злочин, інших екстремальних обставин – зробіть це самі, уточнивши адресу та дані того, хто потребує допомоги. Шахраї зазвичай одразу відмовляються від своїх намірів;

- батькам необхідно щоразу нагадувати дітям про обережність. Розкажіть їм, що не можна вихвалятися модними ґаджетами, особливо серед незнайомців, у громадському транспорті, на вулиці. Варто ігнорувати прохання однолітків та дорослих «подивитися», як працюють функції телефону, пограти в гру тощо.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:38 Кинув гранату у двір і отримав ножем у живіт — у Житомирі розслідують хуліганство з тяжкими наслідками 15:20 Коростенець заплатив шахраям 350 тисяч гривень за неіснуюче авто 15:00 У Житомирі відзначили День Соборності України photo_camera 14:41 Заподіяння збитків на 280 тис. грн під час закупівлі електроенергії - на Житомирщині головного лікаря підозрюють у службовій недбалості Від читача 12:04 Чатові Онлайн — платформа, яка допомагає боротися з фейками, кібербулінгом і шкідливим контентом у соцмережах. 14:18 Пожежа поруч із Шодуарівським парком — працюють вогнеборці 14:00 Фотофакт: житомиряни роблять будиночки для безпритульних тварин photo_camera 12:41 Оновлений Календар профілактичних щеплень: чому це краще для родини? 12:20 Житомирський обласний краєзнавчий музей запрошує долучитися до Міжнародного дня музейного селфі 12:00 У селі Березівка мати та її троє дітей отруїлися чадним газом 11:39 У Житомирі з 1 березня може припинити свою роботу сміттєпереробний завод 11:20 З Днем Соборності України! – Володимир Зеленський play_circle_filled 11:00 Адресна підтримка для навчання на нульовому курсі «зимового вступу», – МОН 10:40 Пункти незламності на Житомирщині: підтримка для мешканців під час відключень електроенергії 10:21 У Житомирі ще на двох перехрестях встановили світлофори з автономним живленням. 10:00 На Житомирщині 22 січня запроваджені аварійні відключення світла — графіки не діють 09:39 Сили ППО збили 80 ворожих БпЛА з 94 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 22.01.2026 щодо російського вторгнення 09:00 22 січня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:57 Чи є відповідальність за неподання суб’єктом господарювання повідомлення про зберігання пального для заправлення електрогенераторних установок в обсязі до 2000 літрів?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up