Правоохоронці напряму не пов’язують криваву стрілянину в Олевську з видобутком бурштину

Правоохоронці напряму не пов’язують криваву стрілянину в Олевську з видобутком бурштину

У ніч на 16 січня в Олевську сталася кривава сутичка між кількома десятками чоловік, унаслідок якої 6 осіб отримали поранення і одна людина загинула. 17 січня начальник ГУНП В’ячеслав Печененко офіційно прокоментував ситуацію журналістам.

 

«У першу чергу я хотів би дати відповідь на питання, яке задають журналісти й пересічні люди, котрі намагаються пов’язати цю подію з бурштином. Звісно, це може стосуватись бурштину, бо ті, хто брав участь у сутичці, так чи інакше займаються цим нелегальним промислом. Але безпосередньо ця подія відбулася суто на побутовому грунті», – одразу зазначив начальник ГУНП України в Житомирській області В’ячеслав Печененко.

Виявляється, конфлікт виник за добу до стрілянини біля розважального закладу, де сталася первинна бійка, яка наступного дня переросла у стрілянину. Відомо, що група «львів’ян» (одна зі сторін конфлікту) на той момент вже тривалий час проживали в Олевську. Після сутички домовилися остаточно «розібратися» при зустрічі наступного дня, куди обидві сторони прийшли зі зброєю.

У результаті вогнепальні поранення отримали семеро осіб: четверо –мешканці Олевського району та ще троє – львів’яни, один з яких помер під час надання медичної допомоги. Поранені госпіталізовані, їм надається необхідна медична допомога.

Як повідомив В’ячеслав Печененко, основний фігурант сутички – кримінальний авторитет, який мешкає у Львівській області, і запросив людей з інших регіонів підтримати його у цьому конфлікті. Загиблим виявився мешканець Київщини, який, тим не менше, також виступав на боці львів’ян.

Начальник ГУНП розповів, що наразі оперативними співробітниками та працівниками слідства проводяться заходи щодо встановлення всіх винуватців і причетних до цієї події. Проведено ряд оперативних заходів, обшуки, вилучено понад 10 одиниць зареєстрованої зброї, яка була у учасників конфлікту. Нині встановлені транспортні засоби, вилучені близько 100 речових доказів.

«Попереду ряд експертиз, оскільки потрібно встановити, хто з якої зброї стріляв, адже всі учасники конфлікту намагаються заперечити свою безпосередню участь у скоєнні злочину. Також потрібно встановити, хто саме кинув ручну гранату РГД-5, внаслідок вибуху якої отримав смертельні поранення загиблий», – пояснив В’ячеслав Печененко.

Як зазначив очільник ГУНП України в Житомирській області, складність полягає в тому, що учасники сутички – мешканці трьох регіонів України: Житомирської, Київської та Львівської областей.

Для стабілізації ситуації щодо громадського порядку було вжито ряд заходів, у регіон направлені спеціальні підрозділи поліції.

«Наше завдання – заспокоїти громадян, запевнити їх у тому, що порядок буде підтриманий, і ми будемо намагатися зробити все, щоб у цьому неспокійному регіоні були мир та спокій», – ділиться В’ячеслав Печененко.

Поліція розпочала кримінальне провадження і ретельно документує усі обставини. Попередня правова кваліфікація події – замах на вбивство (ст.15 та ст. 115 ККУ), ч.4 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Анастасія Кузьмич

Новини за темою Новини за темою
Коментарі (2)
  • Igor Ber

  • Житомирський Олег

    "зарегестрована зброя.." -цікаво яким чином?? ...напевно  учасники конфлікту правоохоронці? -хто ж іще в нас мае право на зброю??
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up