Через надмірну довірливість троє жителів Житомирщини втратили свої кошти

Через надмірну довірливість троє жителів Житомирщини втратили свої кошти

Поліцейські застерігають не довіряти шахраям і бути обачними при фінансових операціях.

Житель м. Коростишева, вважаючи, що спілкується телефоном з працівником банку, розповів тому конфіденційну інформацію та втратив кошти з рахунку, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області. В Овручі ошуканець увів в оману продавчиню крамниці, «розмінявши» гроші. А житель смт Попільні, сподіваючись придбати автомобіль, переказав на рахунок незнайомця кругленьку суму, натомість не отримавши нічого. Поліцейські розпочали досудові розслідування та водночас закликають жителів області бути більш обачними.

За словами 60-річного коростишівця, який звернувся до поліції, в обідню пору 9 грудня на його мобільний зателефонував незнайомець, який назвався працівником банку. Він повідомив, що банківську картку чоловіка було заблоковано через стороннє втручання, а щоб відновити доступ, він має знати цифри, що приходитимуть зараз у смс-повідомленнях на телефон власника рахунку. Відтак пенсіонер виконав вказівки незнайомця та розповів інші дані, що стосуються його банківських реквізитів. У результаті згодом дізнався, що з його фінансового рахунку було кілька разів знято кошти. Загалом чоловік втратив 11 тисяч гривень.

У м. Овручі один з відвідувачів крамниці побутової хімії попросив розміняти йому гроші. Після того, які він пішов, працівниця торгівельного закладу виявила нестачу 1400 гривень.

31-річний житель смт Попільні вирішив придбати автомобіль. Для цього на одному з інтернет-сайтів вивчив пропозиції та відшукав підходящий варіант. Згодом зв’язався з продавцем транспортного засобу, який, після обговорення умов продажу, попросив завдаток у якості підкріплення угоди. Покупець погодився на таку умову та ще наприкінці листопада переказав понад 21 тисячу гривень на вказаний рахунок. Після того зв’язок з «продавцем» обірвався. Ні придбати автомобіля, ні повернути грошей чоловік не зміг, відтак звернувся до поліції.

Нині у рамках розпочатих за ст. 190 (Шахрайство) ККУ кримінальних проваджень поліцейські встановлюють осіб, причетних до вказаних злодіянь. Разом з тим правоохоронці закликають громадян бути обачними у фінансових питаннях.

Пам’ятайте, що конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, особливо в телефонному режимі. Цю інформацію маєте знати тільки ви!
Не надавайте особистої інформації про номери банківської картки, рахунку, телефону, «прив’язаного до картки», особливо, якщо спілкуєтесь із незнайомим абонентом або даєте оголошення в інтернет-мережі.

Уважно читайте повідомлення, що надходять на ваш мобільний, звертайте увагу, чи це дійсно номер банківського сервісу та які саме операції проводяться з вашими коштами. За найменших підозр – телефонуйте на гарячу лінію банку та заблокуйте картку.

Намагайтеся не сплачувати наперед за товар, придбаний за допомогою мережі Інтернет. Скористайтеся послугами післяплати, або так званої «захищеної оплати», які пропонують транспортні компанії, торгівельні інтернет-майданчики та фінансові установи.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:55 Увага! Завтра на Житомирщині оголошено штормове попередження через пориви вітру 15-20 м/с 17:00 Безпечне освітнє середовище: у 66 закладах освіти Житомирщини завершилися спеціальні навчання для поліцейських 16:21 На Житомирщині розробляють Регіональний енергетичний план до 2030 року: відбулося засідання робочої групи 16:00 На Покровському напрямку загинув Захисник — житомирянин Роман Нероденко Від читача 17:51 Фейкові «надбавки до пенсії». 15:40 Дощі і прохолодно: погода у Житомирі в найближчі дні 15:21 Пожежа в Барашівці: горіла господарська споруда з загрозою перекидання вогню на будинок photo_camera 15:00 Триває ремонт на одній з найважливіших доріг Житомирщини: на правому проїзді магістралі М-06 photo_camera 14:40 Увага! Ворог розпочав чергову хвилю інформаційних атак 14:20 Кабінет Міністрів виділив 3 млрд грн на розвиток розподіленої теплової генерації в регіонах 14:01 Житомир відбудує Ліцей №25 за підтримки Литви 12:43 Служба безпеки України та Національна поліція відзначили 13 школярів Житомира, які повідомили про спроби вербування з боку фсб рф photo_camera 12:18 У Житомирі для підлітків проводять тренінги з життєвих навичок 12:00 Рятувальники двічі впродовж доби прибирали повалені негодою дерева у Коростені та районі 11:39 Календар щеплень 2026: вакцинація від туберкульозу 11:20 На Житомирщині судитимуть шахраїв, яких СБУ викрила на земельній схемі на майже 1500 гектарів 11:00 В Андрушівці до реального позбавлення волі засуджено нетверезого водія, з вини якого сталась ДТП 10:41 У Житомирі стартували практичні заняття з керування хорватськими трамваями 10:18 В Олевську неповнолітній мотоцикліст на смерть збив 3-річну дитину 10:00 У Житомирі поліція перевірила підозрілий предмет на дитячому майданчику: вибухівки не виявлено
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up