Будьте обережними: на Житомирщині знову активізувалися шахраї

Будьте обережними: на Житомирщині знову активізувалися шахраї

На мобільний жителя Житомирського району прийшло повідомлення про блокування банківської картки. Коли чоловік зателефонував за вказаним для довідок номером, його попросили надати інформацію по рахунку. Ще за півгодини усі кошти з картки заявника було знято. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської  області. 

Тривожне повідомлення 64-річний чоловік отримав суботнього ранку. Перевірити інформацію щодо блокування картки відразу не зміг, оскільки проживає у сільській місцевості, а доступ до банкомату є лише в обласному центрі.

Тож вирішив дізнатись, у чому справа за номером телефону, вказаному у смс-ці як довідковий. Йому відповів чоловік, який назвався представником служби безпеки банку та розповів про збій у роботі фінансової системи. На прохання незнайомця пенсіонер повідомив реквізити своєї картки та код доступу до неї.

- У жодному разі цього робити не можна, - прокоментував заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, - як і телефонувати на вказані у таких повідомленнях номери: під час дзвінка з вашого рахунку зникнуть наявні кошти або ж розмову матимете із шахраями. На кожній банківській картці вказані номери кол-центрів фінансових установ, де можна отримати або перевірити інформацію щодо власного рахунку чи картки. Ще краще це зробити особисто безпосередньо у банку.

Як і варто було очікувати у цьому випадку, через півгодини після розмови з нібито працівником банку заявник отримав повідомлення про те, що з його рахунку переведено майже 2 тисячі гривень.

У схожу ситуацію потрапив житель м. Новоград-Волинського. Невідомий, який також «представляв» службу безпеки, по телефону змусив 48-річного чоловіка назвати реквізити власної картки, з якої згодом зникло майже 6 тисяч гривень.

75-річна житомирянка шахраїв впустила просто до оселі. Двоє жінок назвалися соціальними працівниками і розповіли літній заявниці байку про обмін грошей. У результаті пенсіонерка втратила близько 30 тисяч заощаджень, повіривши незнайомкам.

Нині за всіма фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи для встановлення осіб ошуканців та їх затримання.

Водночас правоохоронці застерігають громадян від надмірної довірливості та легковажності. Лише ваша обізнаність, компетентність у фінансових питаннях та впевненість у собі може зупинити шахраїв. Не збагачуйте сторонніх, тим більше, що у більшості випадків, ошуканці уже знаходяться у місцях позбавлення волі. Дбайте про власні родини.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:00 #плічопліч: Представник Житомирщини серед лауреатів Фонду Президента України «Воля переможців» 15:40 З початку року на Житомирщині народилося 358 дітей 15:21 28 січня з 9 до 17 у Житомирі буде тимчасово обмежено водопостачання: зробіть запас води! 15:00 Потепління принесе в Житомир мокрий сніг та дощ Від читача 10:13 Розбираємо аферу: фейкові повідомлення пенсіонерам про «підтвердження віку» 14:40 Інцидент на майдані Соборному у Житомирі: чоловіки у балаклавах тягнули напіводягненого чоловіка до мікроавтобуса 14:21 Відкриття проти закриттів: бізнес-динаміка України у 2025 році 14:01 Захворюваність на ГРВІ на Житомирщині залишається нижчою епідпорогу 12:41 Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС Житомирщини 111 разів залучалися до ліквідації надзвичайних подій 12:20 Увага! Попередження про небезпечне метеорологічне явище І рівня небезпечності на Житомирщині в другій половині дня 26 січня та протягом доби 27 січня 12:00 Відбулося засідання Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Житомирської області 11:39 Догляд вдома: як соцробітники міського терцентру допомагають одиноким житомирянам 11:20 У Ружинській громаді вантажівка в'їхала в маршрутку: травмовано чотирьох пасажирів 11:00 Гороскоп на 26 січня – 1 лютого 2026 року 10:41 Тарілка здорового харчування – простий орієнтир для збалансованого раціону 10:21 Житомирський музично-драматичний театр запрошує: репертуар на лютий 10:00 Графіки відключення світла на понеділок, 26 січня 09:39 Окупанти атакували Україну 138 ударними дронами 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 26.01.2026 щодо російського вторгнення 09:00 26 січня: все про цей день, свята, іменини, традиції і погода у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up