Житомирські лікарі невдовзі будуть отримувати вищу заробітну плату

Житомирські лікарі невдовзі будуть отримувати вищу заробітну плату

У МОЗ анонсували значні підвищення заробітних плат медикам.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що Міністерство охорони здоров’я України підготувало й направило на узгодження законопроєкт про радикальне підвищення заробітних плат лікарів та медичного персоналу.

«Переконаний, що мінімальна заробітна плата лікаря має становити не менш як 23 тисячі гривень, середнього медичного персоналу – 17 тисяч гривень, молодшого – 12 тисяч гривень. Бійці другого, ковідного, фронту України повинні мати гідну винагороду за свою роботу. Престижність і високооплачуваність професії лікаря є одним із пріоритетів МОЗ», – сказав Максим Степанов. 

Заступниця міського голови Марія Місюрова розповіла, де візьмуть кошти для виплат медикам.

«Ці виплати мають здійснювати лікарні за свої кошти, які надходять із Національної служби здоров’я України за надані послуги, і, враховуючи це та свій бюджет, лікарні підвищують заробітну плату.

Зараз діє ковідний пакет, у якому передбачено до 300% виплати заробітної плати медичному персоналу, задіяному на протидію Ковід. А також діяв до 31 березня перехідний пакет додаткового фінансування – це доплата медичним працівникам, це все виплачується. 

З 1 квітня – нові договірні відносини з НСЗУ. Побачимо, скільки коштів у лікарнях, ну й, звісно ж, міська рада, управління охорони здоров’я, департамент бюджету та фінансів теж це контролює згідно з фінансовими планами», – розповіла Марія Місюрова.

Міністр Степанов розповів, що гроші на підвищення заробітних плат медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID-19, Національна служба здоров’я України направляє в лікувальні заклади повною мірою. Утім на місцях подекуди виникають конфліктні ситуації та випадки нецільового використання цих коштів. На це МОЗ реагуватиме жорстко, – попередив міністр охорони здоров’я.

«Закликаю повідомляти про ці випадки на нашу гарячу лінію. Обкрадати наших лікарів неприпустимо», – наголосив Степанов.

Марія Кравчук

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі (1)
  • Анжэла Бабенко

    Де у фейзбуці повишають.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up